Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1150
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Kuźnia zdolnych

Środa, 27 marca 2024, 13:54
Aktualizacja: 13:55
Autor: red
Witoszów Dolny: Kuźnia zdolnych
Fot. Gmina Świdnica
Uczniowie ze szkoły w Witoszowie Dolnym swoją przygodę z konkursem zDolny Ślązak rozpoczęli jeszcze w październiku ubiegłego roku.

Po 3 etapach szczęśliwie dobrnęli do celu i od razu uplasowali się na wysokich lokatach. Dominik Muszewski został laureatem z trzech przedmiotów: fizyki, języka polskiego i matematyki, Kacper Wąsowicz z języka polskiego, Jacek Kaczmarczyk to finalista z geografii a Stanisław Pawłowski z języka angielskiego.

16 października 2023 rozpoczęła się kolejna edycja dolnośląskich konkursów przedmiotowych zDolny Ślązak, która obejmowała 9 osobnych konkursów z: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Są to konkursy o zasięgu wojewódzkim. Składają się z 3 etapów – eliminacji szkolnych, etapu powiatowego i finału wojewódzkiego. W konkursach mogą brać uczniowie klas 4 – 8. Każdy z konkursów ma swój regulamin oraz zakres wymagań.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym wspaniale zaprezentowali się w finale wojewódzkim, uzyskując najwyższe tytuły laureata i finalisty.

DOMINIK MUSZEWSKI ZOSTAŁ LAUREATEM Z TRZECH PRZEDMIOTÓW: FIZYKI, JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI.
KACPER WĄSOWICZ - ZOSTAŁ LAUREATEM Z JĘZYKA POLSKIEGO
JAN KACZMARCZYK - FINALISTA Z GEOGRAFII
STANISŁAW PAWŁOWSKI FINALISTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Konkursy wymagały wysokich umiejętności i wiedzy z poszczególnych przedmiotów, a laureaci są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty oraz są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Finalista konkursu otrzymuje dodatkowe 7 punktów rekrutacyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group