Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kwarantanna obowiązuje

Poniedziałek, 30 marca 2020, 9:00
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kwarantanna obowiązuje
Fot. KPP Świdnica
Kolejny dzień działań, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Codziennie świdniccy policjanci tworząc wspólne patrole z żołnierzami sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przebywają w wyznaczonym miejscu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z żołnierzami z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu w ramach wspólnych patroli kontrolują osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową. Umundurowani funkcjonariusze przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych.

Świdniccy policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Warto przypomnieć, że jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group