Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kwiaciarki sprzedają już w nowych pawilonach

Czwartek, 15 lipca 2010, 7:29
Aktualizacja: 11:19
Autor: KO
Świdnica: Kwiaciarki sprzedają już w nowych pawilonach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już albo dopiero… Budyneczki dla kwiaciarek stanąć miały w pełnej krasie w grudniu zeszłego roku. Najpierw były problemy z projektem, potem z budulcem… Wczoraj handlujące kwiatami wprowadziły się na nowe–stare miejsca.

Od lat handel kwiatami kwitł przez wejściem do świdnickiego teatru. Pani Agnieszka, która wczoraj zagospodarowała pawilon jako pierwsza, sprzedaje tu od dziesięciu lat.

Wcześniej kwiaciarki handlowały w namiotach. Żeby było ładniej, estetyczniej i wygodniej, miasto postanowiło wybudować im pawilony. Niewielkie kioski, w których kwiaty będą ładniej wyeksponowane, a i kwiaciarkom będzie przytulniej.

Jesienią ubiegłego roku handlujące przeniosły się na sąsiednią część Rynku, a wrócić na swoje miejsca – już obudowane – miały przed Bożym Narodzeniem. Ale okazało się, że projekt najpierw nie spełniał wymagań kwiaciarek, potem – że nie spełnia też wymagań konserwatora zabytków, który chciał dopilnować, żeby budki pasowały do historycznego charakteru Rynku. Gdy już wszystko dopięte było na ostatni guzik, wiosną popękały blaty. Trzeba było je zerwać, oddać producentowi i… czekać na nowe.

Wczoraj kwiaciarki wysprzątały po budowlańcach, niektóre już zaczęły handlować. Od dziś handel powinien w nowych pawilonach kwitnąć już w najlepsze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group