Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kwitnący Książ kolejny już raz zachwycił turystów

Czwartek, 5 maja 2016, 14:45
Aktualizacja: 18:38
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Kwitnący Książ kolejny już raz zachwycił turystów
Fot. Katarzyna Szwarc
Za nami XXVIII Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ. Jak co roku na początku maja do Wałbrzycha przyjechały nie tylko setki wystawców, ale tysiące turystów z kraju i spoza granic Polski.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć przeróżnych kompozycji kwiatowych, pojawiających się zarówno w komnatach Książa, jak i na jego tarasach, dziedzińcu czy przedzamczu. Te małe dzieła sztuki zostały przygotowane dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich, a ich autorami są najlepsi mistrzowie florystyczni, m.in. pochodzący z Belgii Tomas de Bruyne, który jest znany na całym świecie. Dodatkowo w tym samym czasie w Książu odbyły się już II Florystyczne Mistrzostwa Polski. Zwycięskie prace najlepszych artystów również zdobiły zamkowe sale.

Na Festiwalu Kwiatów nie zabrakło oczywiście warsztatów układania kwiatów, jednak prawdziwą nowością były bitwy florystyczne. Każdego dnia imprezy, wszyscy odwiedzający Zamek Książ mogli obejrzeć na jednej scenie zmagania dwóch zespołów, które rywalizowały ze sobą w tej niezwykłej dziedzinie sztuki związanej z naturą. W rolę jury konkursu wcieliła się publiczność, która oklaskami wybierała zwycięzcę danej bitwy.

Jak co roku w zamkowych salach odbyła się również Narodowa Wystawa Bonsai. Była to znakomita okazja do podziwiania tych miniaturowych dzieł sztuki zarówno przez znawców, osoby pasjonujące się kulturą Dalekiego Wschodu, jak i kompletnych laików którzy równocześnie mogli zasięgnąć porad od bonsaistów przebywających w Zamku Książ. Wszyscy chętni mogli też wziąć udział w wykładach i warsztatach na temat układania tych małych drzewek. Dodatkową atrakcję stanowiła ekspozycja zbroi japońskich oraz wystawa Suiseki.

Na ulicach prowadzących do Książa, jak i wewnątrz zamku, pojawiło się mnóstwo straganów i stoisk. Podczas 4 dni XVIII Festiwalu Kwiatów i Sztuki swoją ofertę zaprezentowało ponad 250 wystawców – wśród nich znaleźli się również ogrodnicy sprzedający cebulki i sadzonki wielu różnorodnych kwiatów, ziół czy drzew.

Na terenie Książa promowały się też okoliczne atrakcje turystyczne. Nie zapomniano również o najmłodszych turystach – na nich czekały liczne gry i zabawy, puszczanie baniek, spotkania z postaciami z bajek czy np. wizyta w Fabryce Słodyczy, gdzie dzieci mogły własnoręcznie stworzyć swoje własne lizaki.

Dodatkowym urozmaiceniem Festiwalu była osobno biletowana wystawa Movie Heroes. Zlokalizowana na trzecim piętrze Zamku Książ ekspozycja kostiumów filmowych była niezwykłą gratką dla kinomanów, którzy mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się eksponatom i podziwiać ich niesamowite detale. Równie iście filmowym dodatkiem było ustawienie miniatury Złotego Pociągu z MiniEurolandu na dziecińcu Książa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem turystów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group