Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 598
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

L.U.C pomoże "Zrozumieć Polskę" 11 listopada w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 29 października 2012, 10:21
Aktualizacja: 10:24
Autor: red.
Fot. organizator
Święto Niepodległości zabrzmi dźwiękami jazzu, elektroniki, muzyki klasycznej i hip–hopu. Na zaproszenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w sali teatralnej wystąpi L.U.C, wrocławski zdobywca Paszportu Polityki, który zaprezentuje koncert–słuchowisko "39/89 Zrozumieć Polskę". Bilety są już dostępne.

Łukasz Rostkowski, znany jako tekściarz i producent tworzący pod pseudonimem L.U.C, w 2009r. jako kompozytor i reżyser ujawnił słuchowisko "39/89 Zrozumieć Polskę". Zaszokował i podbił tym serca publiki i krytyki ponieważ udało mu się opowiedzieć o bardzo trudnym okresie polskiej historii w sposób niezwykle nowoczesny, wzruszający, możliwie obiektywny a przede wszystkim oderwany od politycznych rozgrywek. Rostkowski jako eklektyk w projekcie ukazał pełen przekrój brzmień i stylistyk dzięki czemu projekt dotarł zarówno do młodszych jak i starszych odbiorców. Różnorodność ukazała zarazem złożoność okresu lat 1939 - 1989.

Na koncertach elektronika, generowana przez L.U.C wraz ze skreczowanymi przez DJ'a wypowiedziami historycznymi wybrzmiewają w towarzystwie muzyki orkiestry, w tym: skrzypiec, wiolonczeli, trąbki, perkusjonaliów, gitary elektrycznej, basu, kontrabasu oraz energetycznie grającej perkusji. Koncertowi towarzyszą wymowne wizualizacje w postaci autentycznych zdjęć i cytatów, które czynią ten koncert swoistym widowiskiem.

Fragment występu z TVP 2: http://youtu.be/5xub76yDYd4

Wydarzenie odbędzie się 11 listopada o godzinie 20:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43). Bilety w cenie 20pln można kupić w Informacji Turystycznej (Rynek) oraz w punktach Ticketpro w całej Polsce (m.in. sieci Empik, Media Markt, Saturn). Ilość miejsc jest ograniczona.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group