Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Laboratorium Małego Naukowca

Niedziela, 3 lutego 2019, 7:35
Aktualizacja: 10:38
Autor: red
Marcinowice: Laboratorium Małego Naukowca
Fot. organizatorzy
Laboratorium Małego Naukowca, czyli zapraszamy świetlice na naukowe warsztaty. Zajęcia poprowadzi Mini Naukowiec. Warsztaty organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Warsztaty poświęcone pojęciu gęstości różnych substancji, podczas których dzieci dowiedzą się czym jest gęstość substancji, o czym decyduje i jakie znajduje zastosowanie w życiu codziennym. Mini naukowcy nauczą się wyznaczać gęstość różnych substancji oraz przeanalizują ją, tworząc m.in. kolorowy, wielowarstwowy przekładaniec w probówce. Następnie zmieniając gęstość kolorowych płynów zamkną tęczę w probówce. Zdobytą podczas zajęć wiedzę wykorzystają do wytworzenia naukowej zabawki w postaci lampy lavy, którą każdy z uczestników zabierze do domu.

W drugiej części zajęć przeniesiemy dzieci do świata kwasów i zasad, zapoznając je z pojęciem skali i wskaźników pH. Każdy uczestnik dokona analizy powszechnie używanych substancji, by poznać odpowiedź na pytanie co jest kwasem a co zasadą. Następnie wszyscy zamienią się w szalonych chemików i spróbują przesunąć równowagę kwas-zasada. Ku uciesze dzieci nie obędzie się przy tym bez wybuchów piany. Moc wrażeń gwarantowana!

Podczas warsztatu każde dziecko będzie pracować samodzielnie na swoim, przydzielonym sprzęcie laboratoryjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group