Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 864
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Laboratorium mikrobiologiczne Latawca pod lupą

Sobota, 19 lutego 2011, 10:29
Aktualizacja: 10:31
Autor: red.
Świdnica: Laboratorium mikrobiologiczne Latawca pod lupą
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Poprzez uczestnictwo w kontroli zewnątrzlaboratoryjnej możliwa jest ciągła i systematyczna ocena jakości pracy diagnostycznej Laboratorium Mikrobiologicznego SPZOZ w Świdnicy. Laboratorium poddało się narodowemu sprawdzianowi jakości Polmikro.

- Udział w kontroli zewnątrzlaboratoryjnej jest jednym z wymogów jakie musi spełniać laboratorium ubiegające się o akredytację - mówi Katarzyna Szukała z Latawca.

Ważne, aby wszystkie normy były spełniane. - Wykonywanie badanie laboratoryjnego, w tym mikrobiologicznego zgodnie z obowiązującymi wymogami i procedurami dostarcza lekarzowi siedemdziesiąt procent wiedzy o stanie klinicznym pacjenta - mówi Małgorzata Juszczyk-Grudzińska, kierownik laboratorium. - Wiarygodność badań mikrobiologicznych wykonywanych między innymi dla pacjentów hospitalizowanych w SPZOZ jest bardzo istotna dla naszych specjalistów. Pozwala na zastosowanie właściwej, celowanej antybiotykoterapii. Działania te powodują zwiększenie efektywności leczenie i są docelowo związane z obniżeniem kosztów dla szpitala oraz pacjenta.

- Należy podkreślić jak bardzo ważne jest funkcjonowanie laboratorium mikrobiologicznego na terenie szpitala i powiatu - dodaje Katarzyna Szukała. - Umożliwia to bezpośredni kontakt lekarza z diagnostą co wpływa na ułatwienie interpretacji wyników i pomaga w zastosowaniu terapii.

Lekarze specjaliści z Latawca cenią sobie wiarygodność badań. - Laboratorium Mikrobiologiczne jest wyposażone w najnowocześniejszą, specjalistyczną aparaturę, zatrudnia wykwalifikowany personel, dlatego nie ma potrzeby korzystania z usług oddalonych jednostek wykonujących tego typu badania - mówi dyrektor szpitala Jacek Domejko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group