Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Łamania przepisów ciąg dalszy

Wtorek, 25 września 2018, 7:30
Aktualizacja: 9:32
Autor: red
Świdnica: Łamania przepisów ciąg dalszy
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia obywateli w okresie od 14 do 20 września.

14.09.2019 r. pracownica jednego ze sklepów przy ul. Dąbrowskiego zgłosiła do dyżurnego Straży Miejskiej, że w drzwiach sklepu siedzi od godziny bezpański pies. Jak ustalili przybyli na miejsce strażnicy, o piesku zapomniał chłopiec, który przyszedł na zakupy ze swoim pupilem. Dopiero mama chłopca zauważyła w domu, że są zakupy, a brakuje pieska. Sama więc pofatygowała się do sklepu, aby odebrać czworonoga.

Mniej szczęścia miały dwa pieski, które 17.09.2018r. bezpańsko biegały na podwórku przy ul. ks. Bolka o czym zawiadomiła Straż Miejską jedna z mieszkanek. Podobna sytuacja miała miejsce na na ul. Ogrodowej w Świdnicy. Psy zostały odłowione przez pracowników schroniska i oczekują w nim na odbiór przez swoich właścicieli.

W dniu 17.09.2018r. o godz. 12:35 strażnicy patrolujący rejon os. Młodych zauważyli na przystanku autobusowym przy ul. E. Plater siedzącą na ławce kobietę. Zaniepokoiła ich półleżąca pozycja, w jakiej znajdowała się starsza pani. Funkcjonariusze stwierdzili, że w/w kobieta zasłabła, w związku z tym na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które zabrało pacjentkę do szpitala ” Latawiec”.

W dniu 17.09.2018r. o godz.. 13:00 mieszkanka ul. Folwarcznej w Świdnicy powiadomiła dyżurnego Straży Miejskiej, że w podwórku pewien mężczyzna urządził sobie składowisko różnego rodzaju śmieci oraz surowców wtórnych. Patrol, który przybył na miejsce, ustalił odpowiedzialnego za powstały bałagan. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz został zobowiązany do posprzątania terenu.

W dniu 20.09.2018r. o godz. 7:25 patrol Straży Miejskiej pełniący służbę w rejonie targowiska przy ul. Mieszka, podjął interwencję w stosunku do kierowcy, który zaparkował swoje auto na odcinku drogi przy ul. Równej, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania. W wyniku tych czynności kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 zł. i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, jakim okazał się brak ważnych badań technicznych. W związku z tym, że wykroczenie takie nie leży w kompetencjach strażników, na miejsce wezwano patrol Policji, który przeprowadził dalsze czynności wobec zapominalskiego kierowcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group