Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Laptop za zdrowe żywienie

Środa, 7 maja 2014, 14:07
Aktualizacja: 14:13
Autor: red.
60 klas w 60 szkołach walczyło o cenne nagrody w ogólnopolskim programie edukacyjnym ” Żyj smacznie i zdrowo”. W gronie laureatów jest znalazły się uczennice kl. II a i III c z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. W nagrodę szkoła zdobyła laptopa.

Lekcje z „Żyj smacznie i zdrowo” to proste zasady żywieniowe podane w apetycznej formie. Organizatorzy przekonywali, że wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, by zapomnieć o problemach ze skórą, zmęczeniu czy trudnościach z nauką. W szkole i poza szkołą zachęcali, że można jeść i smacznie i zdrowo.

O cenne nagrody: supernowoczesne tablice multimedialne, laptopy, warsztaty taneczne z gwiazdami programu „You can dance” uczniowie walczyli w 3 kategoriach

a) Plakat społeczny (informacyjny) przygotowany w dowolnej technice (rysunkowej, malowanej, graficznie, bądź jako kolaż) w formacie A3 (297mm x 420mm).

b) Film społeczny (informacyjny) nagrany telefonem komórkowym, aparatem cyfrowym bądź kamerą cyfrową.

c) Wydarzenie społeczne zorganizowane przez uczniów klasy dla innych uczniów ze szkoły, rodziców lub mieszkańców miasta. Wydarzenie mogło przyjąć dowolną formę, np. przedstawienie szkolne, piknik, lekcja dla uczniów innej klasy.

- Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej od września 2013 roku bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ” Żyj smacznie i zdrowo” . To akcja, której celem jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni, wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie jak marnowanie żywności, energii czy wody. Uczniowie w ramach programu zrealizowali projekt edukacyjny, podczas którego zorganizowali szereg działań w szkole i w okolicy: przeprowadzili ankietę żywieniową oraz omówili jej wyniki ,przygotowali gazetki informacyjne promujące zdrowe odżywianie, spotkali się z Klubem Seniora w Bystrzycy Górnej w celu promowania zdrowego stylu życia i wspólnego przygotowania zdrowych posiłków – mówi dyrektor Gimnazjum Elżbieta Marcińska.

Uczennice klasy II a: Karolina Święs, Martyna Bińkowska, Emilia Witek oraz uczennica III c Kamila Cisek wzięły również udział w konkursie zorganizowanym w ramach programu pt. „ Zdrowe odżywianie, gotowanie, niemarnowanie pożywienia, ekologia oraz wspólne spożywanie posiłków – czyli wartości, które promuje program „Żyj smacznie i zdrowo” w kategorii Plakat Społeczny. Spośród 1800 prac nasz plakat dostał wyróżnienie i wspaniałą nagrodę – laptopa. Koordynatorem programu oraz projektu edukacyjnego w szkole była Anna Majcher - nauczyciel biologii.

- Zdrowy styl życia, dieta i pułapki żywieniowe to tematy spotkań z dietetykiem prowadzącym warsztaty edukacji żywionej dla młodzieży gimnazjalnej i ich rodziców z terenu gminy Świdnica pt. „Chcesz być sobą- jedz z głową”. Warsztatami objęliśmy wszystkich uczniów z 3 naszych gimnazjów. Podczas spotkań młodzież pyta o to co i kiedy jeść, aby nabrać energii przed treningiem, aby głód nie rządził ich zachowaniem – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group