Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Laptopy dla świebodzickich funkcjonariuszy

Wiadomości: Świebodzice
Niedziela, 26 grudnia 2010, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 grudnia 2010, 8:56
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Świebodziccy policjanci dostali kolejny prezent od władz miasta – cztery nowoczesne komputery przenośne wraz z drukarkami i zapasowymi tonerami. Będą służyć pracy dzielnicowym, którzy zajmują się sprawami m. in. przemocy w rodzinie. Zostały zakupione ze środków gminnych właśnie na przeciwdziałanie przemocy domowej.

Sprzęt bardzo ucieszył funkcjonariuszy. – Nie moglibyśmy sobie pozwolić na taki wydatek, a komputery bardzo ułatwią pracę policjantom – przyznaje komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach Andrzej Dobies. – Podczas kierowania do sądu wniosków przeciwko sprawcom przemocy trzeba przygotować mnóstwo dokumentacji. Zajmują się tym prowadzący sprawę. To nam bardzo usprawni procedurę.

Sprzęt, ufundowany przez miasto, dzielnicowi osobiście odebrali od burmistrza Bogdana Kożuchowicza. – Cieszę się, że znów możemy wspomóc nasze służby – podkreślał burmistrz. – Udało się wygospodarować pieniądze właśnie z puli dotyczącej procedur Niebieskiej Karty, szeroko rozumianej pomocy ofiarom przemocy. Zamiast kolejnych szkoleń czy tego typu działań uznaliśmy, że bardziej przyda się sprzęt.

Przyda się i to na pewno. Tym bardziej, że mundurowi, jak cała budżetówka, zaciskają pasa i o żadnych wydatkach tego typu nawet nie marzą. – Pomagamy, ale i będziemy wymagać – przypominała Aldona Górska, pełnomocnik burmistrza do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych, przemocy i narkomanii.

W uroczystości przekazania sprzętu wziął także udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, podinspektor Sebastian Nowak.

Komputery wraz z oprzyrządowaniem kosztowały ok. 12 tys. zł. Wcześniej gmina zakupiła także cztery komputery (tym razem stacjonarne) do Świetlicy Środowiskowej za blisko 10 tys. zł.

Samorząd Świebodzic od lat sukcesywnie wspiera miejscową jednostkę policji. Ta pomoc to m. in. dofinansowanie zakupu radiowozów, finansowanie z budżetu dodatkowych patroli pieszych czy wsparcie finansowe przy utworzeniu izby zatrzymań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 26-12-2010 10:19
noooo!!! kurcze aż 4 laptopy..... i pomysleć, że żyjemy w XXI wieku :/
~ 26-12-2010 10:31
no co palant zarabia 12 tyś miesięcznie , to całej komendzie mógłby kupić. A tak lansuje się nie za swoje.
~do"palanta" 26-12-2010 17:26
Ten palant zrobil wiecej niz jakikolwiego burmistrz w swiebodzicach. Wiec stul pysk i ty lansuj sie za swoje 1000 zl
~ 26-12-2010 19:34
a co niby ten palant takiego zrobil zeby zarabiac miesiecznie 12 patykow ? do piet nie dorasta murdzkowi ktory zarabia tyle samo, do piet nie dorasta worsie ktory jest starosta !!
~ 26-12-2010 20:29
burak z 12 tysiącami na koncie miesięcznie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group