Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Laptopy dla świebodzickich funkcjonariuszy

Niedziela, 26 grudnia 2010, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 grudnia 2010, 8:56
Autor: red.
Świebodzice: Laptopy dla świebodzickich funkcjonariuszy
Fot. UM Świebodzice
Świebodziccy policjanci dostali kolejny prezent od władz miasta – cztery nowoczesne komputery przenośne wraz z drukarkami i zapasowymi tonerami. Będą służyć pracy dzielnicowym, którzy zajmują się sprawami m. in. przemocy w rodzinie. Zostały zakupione ze środków gminnych właśnie na przeciwdziałanie przemocy domowej.

Sprzęt bardzo ucieszył funkcjonariuszy. – Nie moglibyśmy sobie pozwolić na taki wydatek, a komputery bardzo ułatwią pracę policjantom – przyznaje komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach Andrzej Dobies. – Podczas kierowania do sądu wniosków przeciwko sprawcom przemocy trzeba przygotować mnóstwo dokumentacji. Zajmują się tym prowadzący sprawę. To nam bardzo usprawni procedurę.

Sprzęt, ufundowany przez miasto, dzielnicowi osobiście odebrali od burmistrza Bogdana Kożuchowicza. – Cieszę się, że znów możemy wspomóc nasze służby – podkreślał burmistrz. – Udało się wygospodarować pieniądze właśnie z puli dotyczącej procedur Niebieskiej Karty, szeroko rozumianej pomocy ofiarom przemocy. Zamiast kolejnych szkoleń czy tego typu działań uznaliśmy, że bardziej przyda się sprzęt.

Przyda się i to na pewno. Tym bardziej, że mundurowi, jak cała budżetówka, zaciskają pasa i o żadnych wydatkach tego typu nawet nie marzą. – Pomagamy, ale i będziemy wymagać – przypominała Aldona Górska, pełnomocnik burmistrza do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych, przemocy i narkomanii.

W uroczystości przekazania sprzętu wziął także udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, podinspektor Sebastian Nowak.

Komputery wraz z oprzyrządowaniem kosztowały ok. 12 tys. zł. Wcześniej gmina zakupiła także cztery komputery (tym razem stacjonarne) do Świetlicy Środowiskowej za blisko 10 tys. zł.

Samorząd Świebodzic od lat sukcesywnie wspiera miejscową jednostkę policji. Ta pomoc to m. in. dofinansowanie zakupu radiowozów, finansowanie z budżetu dodatkowych patroli pieszych czy wsparcie finansowe przy utworzeniu izby zatrzymań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group