Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lato na podwórku

Wtorek, 30 marca 2021, 11:27
Autor: red
Świdnica: Lato na podwórku
Fot. UM Świdnica
Program „Lato na podwórku” z ministerialnym dofinansowaniem.

„Lato na podwórku” to program z zakresu edukacji kulturalnej i profilaktyki, realizowany od 2016 roku przez Fundację „Ładne Historie” wspólnie z miastem na kilku świdnickich podwórkach. Miasto dofinansowuje realizację tego przedsięwzięcia - w 2018 roku było to 10 tys. zł, w 2019 roku – 15 900 zł, w roku ubiegłym – 20 tys. zł. W tym roku przyznana została na ten cel również kwota 20 tys. zł.

- To bardzo ważny projekt fundacji i miasta, który trwa od kilku lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Walory edukacyjne i rozrywkowe sprawiają, że jest on bardzo innowacyjny i nowatorski – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Już po raz trzeci Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało dotację na realizację projektu w ramach programu Edukacja Kulturalna. W tym roku wynosi ona 162 tysiące złotych i obejmuje zarówno letnie zajęcia podwórkowe, jak i wsparcie dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji związanej z izolacją spowodowaną Covid-19, w ramach wiosennych i jesiennych zajęć pod nazwą „Projekt Świetlica”.

- W ramach projektu zrealizujemy 574 godzin bezpłatnych zajęć animacyjnych, artystycznych i warsztatów edukacyjnych, 10 podwórkowych pokazów filmowych dla dzieci i dorosłych, a także powołamy międzypokoleniowy teatrzyk podwórkowy – mówi Maria Zięba z fundacji „Ładne Historie”.

Dodatkowo powstaną również atrakcyjne materiały edukacyjne, dostępne bezpłatnie w wersji papierowej i online. Kontynuowany będzie międzypokoleniowy program wolontariacki, w którym biorą udział słuchacze i słuchaczki Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież ze świdnickich szkół ponadpostawowych.

- Na “naszych” podwórkach w czasie zajęć nie ma dzieci zatopionych w telefonach komórkowych i tabletach - u nas dzieci tańczą, projektują, grają w podwórkowe gry, malują, muzykują. Podwórko staje się na powrót przestrzenią do spotkania, rozmowy, serdecznych gestów i przestrzenią do kształtowania i wyrażania dziecięcej wyobraźni. Tematem przewodnim szóstej edycji projektu będą prawa dziecka – dodaje Maria Zięba.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group