Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lato na podwórku

Środa, 4 sierpnia 2021, 17:47
Aktualizacja: Czwartek, 5 sierpnia 2021, 8:49
Autor: red
Świdnica: Lato na podwórku
Fot. organizatorzy
Od pięciu lat „Lato na podwórku” towarzyszy dzieciom i młodzieży podczas wakacji w mieście. Od poniedziałku do czwartku na czterech osiedlach w Świdnicy pojawiają się animatorki by uczyć poprzez zabawę, odrywając najmłodszych od ekranów i proponując wspólny czas spędzony na angażujących aktywnościach. Co piątek odbywają się również warsztaty sportowe na skateparku oraz plenerowe Kino na Kocach. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są prawa dziecka. Zajęcia na podwórkach potrwają do końca sierpnia, na skateparku do końca września, wstęp wolny.

Dzięki oddolnej inicjatywie Fundacji Ładne Historie pt. „Lato na podwórku” najmłodsi mieszkańcy Świdnicy przez cały okres wakacji mają zapewnioną rozrywkę, ale i edukację. Projekt wystartował 21 czerwca, a na świdnickich podwórkach zagościła bogata oferta warsztatów, m.in. teatr ruchu, tworzenie makramy, wspólne budowanie kryjówek czy zajęcia z uważności. Odbyła się także prelekcja o tym jak powinniśmy zachowywać się w stosunku do zwierząt, a na wszystkie pytania odpowiadali opiekunki ze świdnickiego schroniska. W sierpniu odbędą się także w ystępy Międzypokoleniowego Teatrzyku Podwórkowego, który stworzyli wolontariusze Fundacji.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są prawa dziecka, by przyjrzeć się z bliska takim pojęciom jak prawo do tożsamości, rozwoju czy wyrażania własnych poglądów. Organizatorom zależy, aby to same dzieci miały wiedzę na temat tego, jakie prawa im przysługują i jak można je chronić. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. . – Chcemy pokazywać, że nawet ta najbliższa przestrzeń wokół nas – podwórkowa – może stać się wymarzoną przestrzenią z dzieciństwa. Niezależnie od tego, jak ona jest urządzona, tym, co ją tworzy są przede wszystkim sąsiedzkie relacje – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie.

Zajęcia dedykowane młodzieży (7-19 lat) – prowadzone przez pasjonatów skateboardingu, rolkarstwa, jazdy na rowerze czy breakdance’u – odbywają się pod nazwą „Pumptrack 1.0” na miejskim Skateparku. Regularnie w każdy piątek aż do końca września między 17:00 a 20:00 przy ulicy Polna Droga nad zalewem Witoszówka można wziąć udział w sportowych aktywnościach.

Lato na podwórku to wydarzenia familijne, zachęcające do wyjścia z domu i wspólnej zabawy z całą rodziną – zarówno dla dzieci, jak i rodziców czy seniorów. Dużym zainteresowaniem cieszy się sąsiedzkie „KINO na KOCACH”, czyli cykl piątkowych seansów plenerowych w trzech lokalizacjach w Świdnicy: Osiedle Zawiszów, Osiedle Zarzecze oraz Osiedle Młodych. W programie takie filmy jak „Supa modo", „Asteriks i Obeliks", „Tajemnica Raoula Taburina", „Mamo, kocham Cię" oraz „Jestem William". Wspólne oglądanie rozpoczyna się po godzinie 20:00. Ostatni seans odbędzie się 3 września.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group