Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lato w Gminie Świdnica

Wiadomości: Gmina Świdnica
Sobota, 30 czerwca 2012, 7:38
Aktualizacja: 7:43
Autor: red
Fot. użyczone
Wypoczynek w Lubachowie, Niesulicach, Pobierowie, Ostródzie, Przesiece, zielone świetlice, wyjazdy na basen i do multikina to tegoroczna oferta gminy Świdnica na letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

Od 2 lipca w 13 miejscowościach swoją działalność rozpoczynają zielone świetlice. W tym czasie dzieci będą wypoczywały w swoich miejscowościach organizując turnieje sportowe, będą uczestniczyć w pieszych i rowerowych wycieczkach. Planowane są także wyjazdy na basen i do multikina. Zielone świetlice trwać będą do 13 lipca br.

Od 9 lipca do 13 lipca 20 dzieci i 2 opiekunów ze świetlicy środowiskowej z Opoczki i okolic wyjedzie na 5 dniowy wypoczynek do Lubachowa. Tam również przewidziane są liczne atrakcje, m.in. wizyta w gospodarstwie agroturystycznym, wycieczki na zamek Grodno oraz na tamę. Pomysł na organizację wypoczynku w naszym gminnym schronisku zrodził się w ubiegłym roku i był strzałem w dziesiątkę. Dzieci pomimo, że są kilkanaście km od domu, czują się jakby wyjechały w daleką podróż. Wwspaniale się bawią i jak same podkreślają – są to ich jedne z najwspanialszych dni w życiu – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Od 3 do 17 sierpnia 35 dzieci wyjedzie na obóz do Niesulic, gdzie będą realizowały program z zakresu profilaktyki i zdrowego stylu życia.

W okresie od 27 lipca do 9 sierpnia 15 dzieci wyjedzie nad morze do Pobierowa. Koszty pobytu pokrywa Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, natomiast koszty przejazdu poniesie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Od 29 czerwca do 10 lipca 9 dzieci rolników wyjedzie na kolonie do Ostródy. Jest to kolonia organizowana przez Związek Zawodowy Rolników ,, Solidarni” dla dzieci rolników, którzy są płatnikami składki KRUS. Koszt po stronie rodziców wyniesie jedynie 120 zł za przejazd i 200 zł za pobyt. Druga grupa dzieci rolników w ilości 5 wyjedzie w okresie od 12 lipca do 23 lipca do miejscowości Przesieka k. Jeleniej Góry. Rodzice dzieci zapłacą tylko 200 zł.
Organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Oprócz wyjazdów do Pobierowa, Ostródy i Przesieki łączne koszty wyniosą ok. 40.000. Szacuje się, że podczas tegorocznego lata z oferty Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej skorzysta ponad 400 dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group