Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Lato w gminie Świdnica

Środa, 2 lipca 2014, 13:57
Aktualizacja: 13:58
Autor: red.
Gmina Świdnica: Lato w gminie Świdnica
Fot. UG Świdnica
Dla około 5 milionów uczniów z niemal 34 tys. szkół w Polsce rozpoczęły się wakacje. Wyjazdy nad morze, nad jezioro, miasto dzieci, a także pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie – to oferta gminy Świdnica na tegoroczne lato 2014.

Głównym organizatorem letniego wypoczynku jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy.

30 czerwca 2014 roku - 4 dzieci rolników w wieku do 16 roku życia, których co najmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS wyjechało na wakacje zorganizowane przez Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej „SOLIDARNI” z/s w Jeleniej Górze. Spędzą 2 tygodnie nowym ośrodku wypoczynkowym „BAJKA” Ostróda nad Jeziorem Drwęckim (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejscu uczestnicy będą mogli skorzystać ze sprzętu do pływania oraz licznych atrakcji kulturalno-oświatowych.

Dzięki współpracy władz gminy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu 21 dzieci spędzi tegoroczne wakacje w Kołobrzegu i Rewalu. Organizatorem wypoczynku dla 17 dzieci będzie Fundacja Świat z Uśmiechem w Oleśnicy. Kolonia zostanie zorganizowana w terminie od 29.07.-11.08.2014 roku w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym CONRAD w Kołobrzegu. Organizatorem wypoczynku dla grupy 4 dzieci jest Biuro Podróży „KON TIKI” Łobuz i Grochantz we Wrocławiu. Wypoczynek zostanie zorganizowany w nadmorskiej miejscowości Pustkowo (gmina Rewal), w Ośrodku Kolonijnym „MAGDA”. Termin: 11.07.-24.07.2014 roku.

Lipiec tego roku będzie wyjątkowy również dla dzieci ze świetlic środowiskowych, które spędzą wakacje w MIEŚCIE DZIECI w Świdnicy, gdzie pracując i bawiąc się będą zarabiać pieniądze, a następnie wydadzą je na własne potrzeby w Sklepie Marzeń. Miasto Dzieci po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Świdnicy. Projekt zakłada, ze weźmie w nim udział 600 dzieci z miasta i gminy Świdnica, które nie mają możliwości wyjechania na wakacje. Projekt będzie dobrą lekcją ekonomii, współpracy w grupie i pokazaniem jak wygląda życie dorosłych. Zakłada on, że dzieci na zasadzie półkolonii zamieszkają w Mieście Dzieci. Tam trafią do agencji pracy, która wyśle je do pracy w różnych zawodach. Rotacyjnie, grupami, będą pracować przez 3 godziny dziennie, godzinę przeznaczą na posiłki, a dwie godziny – na zabawę. Dzieci zamieniając się w agentów pracy, bankowców, dziennikarzy, operatorów i montażystów filmowych, strażaków, sprzątaczy, pomocników w gospodarstwie rolnym, aktorów, a nawet górników czy hutników będą wspaniale się bawić, gdyż jak twierdza organizatorzy – nawet praca może być doskonałą okazją do zabawy – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS.

Dzieci ze świetlic środowiskowych będą uczestnikami „Miasta Dzieci” w dwóch turnusach:
- I turnus – 15-18.07.2014 roku – 50 dzieci
- II turnus – 21-24.07.2014 roku – 40 dzieci.

Wzorem lat ubiegłych 37 dzieci ze świetlic środowiskowych wyjedzie do Niesulic na obóz rekreacyjny połączony z profilaktyką zdrowotną. Organizatorem wypoczynku jest ZHP w Świdnicy. Oferta adresowana jest do dzieci w wieku od 7 do 18 roku życia. Uczestnicy spędzą 2 tygodnie, tj. w terminie od 1.-15.08.2014 roku pod namiotami nad jeziorem Niesłysz na Pojezierzu Lubuskim. Dla dzieci i młodzieży gospodarze przygotowali obóz pod hasłem „STREFA PRZYGODY”.

Ponadto w drugiej połowie sierpnia, przez 5 dni 30 dzieci ze świetlic środowiskowych przebywać będzie w Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, gdzie zaplanowano dla nich liczne zajęcia sportowe i muzyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group