Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lato w mieście

Wtorek, 29 czerwca 2021, 15:03
Autor: red
Świebodzice: Lato w mieście
Fot. organizatorzy
Nadeszły długo wyczekiwane wakacje. To zasłużony czas wypoczynku i regeneracji po trudnym okresie pandemii.

Letnia pogoda sprzyja zabawom i aktywności fizycznej. Jest to także doskonały czas do udziału w wydarzeniach kulturalnych, spektaklach, spotkaniach.

Serdecznie zapraszamy dzieci i osoby dorosłe do skorzystania z oferty przygotowanej przez Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o., Szkołę Podstawową nr 2 oraz instruktorów. Ciekawą ofertę dla swoich podopiecznych proponuje również Świetlica Środowiskowa "Tęczowa Gromada".

Miejski Dom Kultury przygotował wiele wspaniałych, bezpłatnych atrakcji kulturalnych zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców Świebodzic.

W dniach 28 czerwca, 27 lipca, 13 sierpnia, 27 sierpnia MDK zaprasza na spektakle teatralne. Pierwszy z nich odbędzie się już dzisiaj o godz. 17:00 w MDK i nosi nazwę: „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”. Kolejne przestawienia to: „Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała”, „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”, „Na misiowych urodzinach”. Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Ponadto w imieniu Dyrektor Katarzyny Woźniak zapraszamy do udziału w nowym wydarzeniu kulturalnym pn. „Pogawędki przy kawie”, czyli historia regionu. Spotkania zaplanowane są na dzień 15 i 29 lipca oraz 5 i 12 sierpnia. Pierwsze ze spotkań „Zapomniane dziedzictwo” poprowadzi Pani Róża Stolarczyk, kolejne Historia Gross-Rossen Pani Agnieszka Dobkiewicz, Tajemnice Conrada, to spotkanie z Tomaszem Jurkierm, a historię „Granitowe Serce Polski” – Strzegom, jakiego nie znamy, opowie Tomasz Smagłowski. Ponadto 1 sierpnia odbędzie się XI edycja Letniej Akcji Kulturalnej, Ogólnopolski Teatr Wiliam-ES, koncert podczas, którego motywem przewodnim będą lata dwudzieste i trzydzieste.

Dla miłośników tańca MDK przygotował dodatkową atrakcję w postaci bezpłatnych zajęć tanecznych pn. Wytańczmy Radość, zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 17:00, w ogrodzie lub w sali, co uzależnione jest od warunków atmosferycznych. W imieniu MDK oraz Pani Marty Jasińskiej zapraszamy także do Parku Miejskiego na bezpłatne zajęcia Zumby Kids w każdy wtorek o godz. 18:00. Zajęcia starują 6 lipca.

Więcej informacji na temat ww. oferty uzyskacie Państwo pod numerem telefonu:

74/ 666-95-70.

O najmłodszych zadbał także OSiR Świebodzice Spółka z o.o., który przygotował moc atrakcji sportowych. Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na dwa turnusy Sportowej Półkolonii w dniach 26-30 lipca oraz 9-13 sierpnia. OSiR zapewnia świetną zabawę i dużo ruchu, codzienne sportowe zajęcia z wykwalifikowanymi opiekunami i trenerami siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej, nieograniczony dostęp do zabawy w wodzie na Basenie Letnim oraz Wodnym Centrum Rekreacji, wyjazd do parku trampolin Jump Planet oraz do kina Cinema City w Wałbrzychu, naukę gry w kręgle i turniej, pyszne posiłki złożone z II śniadania oraz obiadów.

Zapisy przyjmowane są pod adresem mailowym marketing@osir.swiebodzice.pl lub pod nr tel. 74 666 96 20 (wewnętrzny 24) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania możliwe jest otwarcie drugiej grupy półkolonii.

Koszt jednego turnusu wynosi: 350 zł. Wpłat należy dokonywać przelewem na konto BGŻ BNP Paribas S.A. 07 1600 1462 1030 5692 1000 0002, w tytule przelewu podając imię i nazwisko dziecka – opłata za półkolonie 2021, do 3 dni po dokonaniu zapisu.

W imieniu Spółki zapraszamy także do udziału w bezpłatnej akcji „Rozruszaj się w wakacje”. Zajęcia starują od 2 lipca, w każdy wakacyjny piątek, w godz. 18:30-20:00, na stadionie przy ul. Rekreacyjnej. OSiR oferuje lekkoatletyczne treningi biegowe oraz treningi powięzowe, pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów.

Dla miłośników piłki nożnej OSiR Świebodzice Spółka z o.o. wraz z Due Soccer przygotowali darmowe zajęcia z piłki nożnej, które będą odbywały się w każdy poniedziałek i środę w godzinach 16:00-18:30 (Blisko Boisko, Osiedle Piastowskie).

Wakacje z OSiR Świebodzie to kolejna atrakcja dla Świebodziczan, tym razem zajęcia z animatorami sportu (piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna). Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00 oraz 16:00-20:00 kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Rekreacyjnej 1, sobota – niedziela od 12:00-20:00 (start 5 lipca).

Spółka nie zapomina także o miłośnikach kąpieli słonecznych oraz o fanach Wodnego Centrum Rekreacji oferując:

- wakacyjną promocję na Basenie Letnim – od poniedziałku do piątku dla dzieci zamieszkujących w Gminie Świebodzie, bilet wstępu na basen kosztuje 1zł za okazaniem legitymacji szkolnej,

- wakacyjną promocję w Wodnym Centrum Rekreacji – od poniedziałku do piątku dla dzieci zamieszkujących w Gminie Świebodzie bilet wstępu na basen kosztuje 3zł, za okazaniem legitymacji szkolnej.

OSiR Świebodzice Sp. z o.o. zaprasza także na cykl turniejów siatkówki plażowej w ramach Grand Prix Świebodzic, który będzie składać się z 4 rund. W turnieju obowiązuje limit par: 16 par żeńskich i 16 par męskich. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: marketing@osir.swiebodzice.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska osób występujących oraz numer telefonu do jednej z nich. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większego zainteresowania decyzję o końcowej liczbie par podejmie Sędzia Główny. Opłata startowa wynosi 40 zł od pary.

I runda 4 lipca – zgłoszenia przyjmowane są do 2 lipca;

II runda 11 lipca – zgłoszenia przyjmowane są do 9 lipca;

III runda 31 lipca – zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca;

IV runda WIELKI FINAŁ 29 sierpnia – zgłoszenia przyjmowane są do 27 sierpnia.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy – dedykowane koszulki turniejowe z numerami 1 i 2 (podczas I turnieju), bon na posiłek do wykorzystania w kawiarni w miejscu odbywania się zawodów, wodę.

System rozgrywania turnieju zostanie ustalony w zależności od zgłoszonej liczby par. Sędzia Główny zastrzega sobie prawo zmiany systemu w trakcie trwania turnieju. Po każdej rundzie Grand Prix będą przyznawane punkty rankingowe do klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.

Lipiec będzie obfitował w dwie świetne imprezy sportowe: już 11 lipca odbędzie się Piknik Rodzinny na sportowo (gry, konkursy, zabawy rodzinne) na boisku lekkoatletycznym, przy ul. Rekreacyjnej 1. Z kolei 15 lipca zorganizowane zostaną Mistrzostwa Świebodzic w zjeżdżaniu na czas w zjeżdżalni na terenie Wodnego Centrum Rekreacji.

O wypoczynek dzieci zadbała także Szkoła Podstawowa nr 2

W dniach 16-20 sierpnia 2021 w godz. 8.00-15.00 będą odbywały się półkolonie realizowane w ramach Projektu Mały Inżynier.

W półkoloniach weźmie udział 90 uczniów z klas I-VII, podzielonych na grupy
7-osobowe oraz na wybrane przez siebie bloki tematyczne tj. robotyka i eksperymenty.

W czasie zajęć dzieci będą: odkrywały prawa fizyki i chemii, budowały roboty oraz programowały i wprawiały je w ruch.

Oprócz zajęć tematycznych prowadzonych w salach lekcyjnych uczestnicy skorzystają z placu apelowego, gdzie będą wykonywać różne ćwiczenia ruchowe.

Udział półkoloniach jest całkowicie bezpłatny, organizatorzy zapewniają obiad oraz napoje dla uczestników.

O najmłodszych zadbała także Świetlica Środowiskowa Tęczowa Gromada, która w dniach 28 czerwca-23 lipca organizuje półkolonię. Jej uczestnikami są głównie podopieczni świetlicy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-15:00. W programie są wycieczki piesze, autokarowe, wyjścia na basen, zajęcia sportowe.

Mamy także bardzo dobrą wiadomość dla miłośników Jogi, w Parku Miejskim w każdą środę o godz. 18:00 odbywają się bezpłatne zajęcia jogi z instruktorką Karoliną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group