Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Lato z „Dwójką”

Niedziela, 10 lipca 2016, 11:53
Aktualizacja: 15:55
Autor: red
Strzegom: Lato z „Dwójką”
Fot. UM Strzegom
Trzydzieścioro uczniów klas I–III z Gimnazjum nr 2 miało okazję uczestniczyć w półkolonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu. Projekt był współfinansowany przez gminę Strzegom.

Program zajęć był niezwykle atrakcyjny, dlatego młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w nich. Niewątpliwą atrakcją półkolonii były wycieczki. Już pierwszego dnia miał miejsce wyjazd do Kowar do Parku Miniatur Dolnego Śląska. Potem był Karpacz, a w nim szalone przejażdżki na torze saneczkowym „Kolorowa” i zwiedzanie samego miasta. Byliśmy też w Karkonoskim Parku Narodowym, by z Sobieszowa wspiąć się czarnym szlakiem na Zamek Chojnik. Odwiedziliśmy też Zamek Książ oraz Palmiarnię.

W ramach realizacji programu profilaktyki i przeciwdziałania negatywnym zachowaniom młodzieży przeprowadzono warsztaty na temat szkodliwości palenia papierosów, zażywania narkotyków i dopalaczy, picia alkoholu oraz na temat zdrowego żywienia. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach sportowych oraz warsztatach plastycznych.

Taka forma wypoczynku pokazała uczniom, że można aktywnie spędzać wolny czas, a wakacyjny tydzień był dla nich okazją do wspólnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją, podczas której mogli lepiej poznać jakże piękne i niezwykłe zakątki Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group