Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Laur Młodego Samorządowca

Piątek, 24 maja 2019, 17:05
Autor: red
Mokrzeszów: Laur Młodego Samorządowca
Fot. Gmina Świdnica
22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu wiedzy samorządowej o „Laur Młodego Samorządowca”.

W konkursie wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych oraz uczniowie klas III gimnazjalnych z tereny naszej gminy. Tematyką tegorocznej edycji Konkursu był wolontariat realizowany na terenie szkół oraz w środowisku lokalnym.

Regulamin konkursu przewidywał przygotowanie wystąpienia wspieranego prezentacją w programie PowerPoint oraz mowy motywacyjnej. Szkoły podstawowe zaprezentowały bardzo bogate i różnorodne działania wolontariuszy prowadzone zarówno na terenie ich placówek, jak na przykład zbiórki na cele charytatywne, pomoc młodszym kolegom, praca w samorządzie na rzecz szkoły, ale również działania obejmujące swoim zasięgiem środowisko lokalne np. pomoc starszym mieszkańcom miejscowości czy prace porządkowe na jej terenie. Wiele działań młodych wolontariuszy, a co za tym idzie ich pomoc, o czym opowiadali podczas swoich prezentacji, sięga innych często odległych miast, krajów a nawet kontynentów.

Zadaniem uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych było przygotowanie mowy motywacyjnej na temat I ty możesz zostać wolontariuszem. W wystąpieniach usłyszeliśmy fragmenty prawdziwych, wzruszających historii o spotkaniach ludzi potrzebujących z wolontariuszami, ich wdzięczności i wspólnie spędzanych chwilach. Uczniowie mówili o wartościach jakie niesie ze sobą pomaganie innym, o tworzących się w ten sposób więziach i relacjach międzyludzkich. Podawali wiele przykładów z własnego życia i działalności jako woluntariuszy, zachęcali wszystkich do dzielenia się pomocą i empatii w stosunku do potrzebujących.

Po wystąpieniach uczniowie szkół podstawowych wykazali się dużą wiedzą na temat działalności samorządu w Gminie Świdnica odpowiadając na pytania w teście wiedzy.

W skład jury tegorocznego konkursu weszli: dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Pani Maria Jaworska, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie, pan Sebastian Krzywda oraz dyrektor Gminnego Ośrodka, Kultury, Sportu i Rekreacji Pan Krzysztof Jas. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie prezentacje oraz przygotowane mowy przedstawione zostały w sposób ciekawy i z wielkim zaangażowaniem uczniów.

Po podliczeniu punktacji za prezentacje oraz test wiedzy samorządowej , Jury wyłoniło następujących laureatów: I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Pszennie, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym. W kategorii oddziałów gimnazjalnych najwyżej oceniono mowę motywacyjną przygotowaną przez uczennicę trzeciej klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Laureatów i wszystkich uczestników konkursu nagrodzono upominkami ufundowanymi przez Gminę Świdnica, a wygrana szkoła otrzymała honorową statuetkę, która zostanie uroczyście wręczona podczas najbliższej sesji Rady Gminy.

Konkurs o „Laur Młodego Samorządowca” jest zawsze doskonałą okazją do spotkania uczniów oraz nauczycieli gminnych szkół, wymiany doświadczeń oraz podzielenia się własnymi osiągnięciami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group