Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rosja: Laureaci „Okiem Młodych” w Rosji

Środa, 24 września 2014, 17:32
Aktualizacja: 21:35
Autor: red.
Rosja: Laureaci „Okiem Młodych” w Rosji
Fot. użyczone
Zwycięskie filmy piątej i szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy będzie można zobaczyć podczas specjalnego pokazu na festiwalu „Flahertiana” w Rosji. Jak do tej pory, to najdalszy przystanek na trasie międzynarodowego tournee laureatów świdnickiej imprezy.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Flahertiana” w Permie to jedno z najstarszych i najważniejszych przedsięwzięć na mapie wydarzeń filmowych w Rosji. Swoją nazwę zawdzięcza legendarnemu amerykańskiemu reżyserowi – Robertowi Flahertiemu, pionierowi dokumentalistyki. Nagrodzone w Świdnicy filmy doskonale wpisują się w ideę „Flahertiany”, która skupia się przede wszystkim na bohaterze i jego roli w filmie dokumentalnym.

Podczas piątkowego pokazu - 26 września 2014 r., o godzinie 15:00 – widzowie rosyjskiego festiwalu zobaczą „Wojny domowe” Aleksandry Popińskiej, „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” Grzegorza Brzozowskiego, „Kamyczkowych rycerzy” Anieli Gabryel i „Sondę o kobietach” Mateusza Głowackiego (laureaci V edycji „Okiem Młodych”) oraz „Obóz” Tomasza Jeziorskiego, „Pocztówkę” Bartosza Tryzny, „Nilsa” Aleksandry Maciejczyk, „2x2” Izabeli Kiszczak, „Lecieć- nie lecieć” Anieli Gabryel i „Osiemnastkę” Marty Prus (laureaci VI „Okiem Młodych”). O polskich filmach opowie rosyjskiej publiczności Lech Moliński, dyrektor artystyczny „Okiem Młodych”.

Szczegóły na temat pokazu w Permie: http://eng.flahertiana.ru/program/events.htm?id=21

Więcej o świdnickim festiwalu na stronie www.okiemmlodych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group