Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Laureaci po raz dziesiąty

Piątek, 31 maja 2013, 13:50
Aktualizacja: 23:53
Autor: red.
Świdnica: Laureaci po raz dziesiąty
Fot. użyczone
Od 2004 roku członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wyróżniają najlepszych przedsiębiorców i menedżerów regionu. W tym roku uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się 19 czerwca.

Nominacje i statuetka wręczone będą w trzech kategoriach. W kategorii „przedsiębiorca” z grona zgłoszonych kandydatów kapituła wybrała trzy nazwiska: Andrzej Hołdowański, właściciel Lecznicy dla Zwierząt, Artur Janicki, właściciel Biura Organizacji Imprez i Promocji Artystycznej ARTE oraz Jerzy Madej, główny udziałowiec i prezes Centrum Meblarstwa.
W kategorii „menedżer” nominowani to: Jerzy Gajos, dyrektor Oddziału ZUS w Wałbrzychu, Bogdan Leśniański, wiceprezes Zarządu Fabryki Wagonów SA oraz Władysław Waleńciukiewicz, dyrektor świdnickiego oddziału Banku BGŻ.
Trzecia statuetka wręczona zostanie w nowej kategorii – „przedsiębiorca – społecznik”.

- Wyróżnić chcemy tych, którzy prowadząc działalność gospodarcza, tworzą jakąś wartość dodaną. Angażują się właśnie społecznie, wspierają nie tylko akcje charytatywne, ale większe przedsięwzięcia. A i sami inspirują innych – podkreśla Edward Szywała, szef Kapituły Statuetki SPiKŚ.

Takich przykładów ludzi, którzy prowadząc biznes nie patrzą jedynie na zysk, jest w Świdnicy wielu. Ale nominacje mogły być tylko trzy. Kapituła po długiej dyskusji w kategorii tej wyróżniła trzy osoby: Jerzego Franckiewicza, właściciela m.in. Franc Texilu i Dekorii, Stanisława Gabrysia, który stworzył Muzeum Broni oraz Piotra Snopczyńskiego, który od wielu lat propaguje wszystko, co związane z górami poprzez Dni Gór.

Kapitułę Statuetki SPiKŚ tworzą jej byli i obecni prezesi, członkowie Stowarzyszenia. W pracach gremium wzięli udział: Edward Szywała, Jacek Domejko, Janusz Szostak, Maciej Orski, Jerzy Skonieczny i Ryszard Rodziewicz.

Który z nominowanych otrzyma statuetkę, dowiemy się 19 czerwca podczas Gali SPiKŚ w Hotelu Piast Roman.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group