Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Laureatka olimpiady

Piątek, 7 kwietnia 2023, 7:50
Autor: red
Gmina Świdnica: Laureatka olimpiady
Fot. Gmina Świdnica
Maria Muszewska, obecnie uczennica klasy matematyczno–fizycznej w II LO w Świdnicy, absolwentka szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym i mieszkanka gminy Świdnica finalistką 46.Olimpiady Języka Niemieckiego. Tym samym zapewniła sobie 100 % z matury podstawowej, rozszerzonej i ustnej z języka obcego.

Eliminacje centralne odbyły się w dniach 31.03.-02.04.2023 r. w Poznaniu, w Wyższej Szkole Języków Obcych i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ważnym celem, jaki spełnia OLIMPIADA, jest przygotowanie przyszłych kandydatów na studia neofilologiczne z zakresu filologii germańskiej. W OLIMPIADZIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO uczestniczyć mogą uczniowie wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych: szkół ponadgimnazjalnych, ogólnokształcących i zawodowych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości.

Jak informuje Aleksandra Królak-Wąsowicz, Maria odpowiadała na pytania związane z naszym regionem, z niemieckojęzyczną literaturą powstałą 1945 roku. Część egzaminu ustnego poświęciła także na analizę historii stosunków polsko - niemieckich, opowiadając m.in. o roli Mszy Pojednania, która odbyła się w 1989 roku w Krzyżowej, czym wzbudziła ogromne zainteresowanie komisji egzaminacyjnej. Podczas egzaminu pisemnego musiała dokonać interpretacji fragmentu utworu Hansa Fallady i rozwiązać zadania leksykalne. Olimpiada wymagała od Marii ogromnej wiedzy z historii, literatury i realioznawstwa a także perfekcyjnej znajomości języka niemieckiego. Za rok walczymy o tytuł laureata!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group