Dzierżoniów: Lechia Dzierżoniów – Polonia/Sparta Świdnica LIVE! (koniec)

Sobota, 25 września 2010, 15:15
Aktualizacja: 23:07
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Podopieczni Przemysława Malczyka powalczą dziś o kolejne punkty w III–lidze dolnośląsko–lubuskiej. Dziewiąta seria spotkań przebiegnie pod dyktando derbów dzierżoniowsko–świdnickich. Już od 16.00 zapraszamy na relację live.

Witamy z Dzierżoniowa, zawodnicy przygotowują się już do pierwszego gwizdka sędziego. Co kilka minut od godz. 16.00 będziemy zdawać najświeższe informacji ze stadionu Lechii.

Nasi zawodnicy zagrają dziś w następującym składzie: Wójcik, Bielski, Szczur, Niewiadomski, Kotlarz, Błażyński, Łysak, Goździejewski, Syska, Śmiałowski, Sobczyk. W rezerwie: Pierzga, Smoczyk, Surnik, Borowy, Olszewski, Hajłasz, Błaszczyk.

Skład Lechii: Kamieniarz, Pietrzykowski, Górski, Barski, Kuźniewski, Deneka, Kuchar, Kuriata, Kuska, Paszkowski, Masłowski

1 min - rozpoczynają świdniczanie, Śmiałowski groźnie na skrzydle, ale piłkę zabierają rywale

3 min - rzut rożny dla świdniczan, wybijają defensorzy Lechii

5 min - groźnie pod naszą bramką po kornerze dla gospodarzy, ale skutecznie wybijamy futbolówkę

8 min - do głosu zaczynają coraz bardziej dochodzić gospodarze, jednak jak na razie bez większego zagrożenia dla naszej bramki

11 min - zamieszanie pod naszą szesnastką, tylko ogromnemu szczęściu możemy zawdzięczać wciąż bezbramkowy rezultat

16 min - Świetna sytuacja Śmiałowskiego, ale z najbliższej odległości nie znalazł recepty na pokonanie bramkarza rywali

19 min - po dobrej akcji Goździejewskiego mamy rzut rożny

20 min. faulowany przed polem karnym Goździejewski będzie dobra szansa dla świdniczan

21 min- piłkę nad poprzeczką przenosi jednak Bielski

24 min - rzut rożny dla lechitów, wybija jednak Bielski

28 min - niecelny strzał Lechii, od bramki Wójcik

29 min - bardzo groźny strzał Kuriaty, na szczęście piłka mija lewy słupek bramki Wójcika

30 min - w odpowiedzi świdniczanie, strzał Kotlarza w ostatnim momencie blokują defensorzy rywala

35 min - zaczynamy naciskać na obronę Lechii, coraz więcej błędów

37 min - niebezpiecznie pod bramką Wójcika, na nasze szczęście nie było komu zamknąć akcji Lechii

40 min - kontra gospodarzy, ale strzał obok bramki

43 min groźne dośrodkowanie w pole karne Śmiałowskiego, ale pewnie piąstkuje golkiper Lechii

Od 45 min - gramy w przewadze. Kuriata otrzymuje czerwoną kartkę.

Koniec pierwszej części gry

46 min- wracamy do gry

48 min - groźnie pod naszą bramką, sytuację wyjaśnia Wójcik

50 min - gospodarze pomimo osłabienia przeważają, doskonała interwencja Wójcika

57 min- nie wykorzystujemy gry w przewadze. Gospodarze przeważają, kolejny ich strzał broni Wójcik

60 min - po dobrej akcji Sobczyka, mamy korner

63 min - kolejna dobra akcja Lechii, pod naszą bramką znów było gorąco, jednak żaden z napastników gospodarzy nie zamknął akcji

68 min - Ale emocje!! W 66 min na prowadzenie wyprowadził nas Śmiałowski, wyrównał w 67 min Masłowski. Od 68 min gramy również w osłabieniu. Czerwoną kartę otrzymuje Bielski

70 min - trener Malczyk ogląda już mecz z trybun

75 min - strzał Błażyńskiego z rzutu wolnego przelatuje minimalnie mija poprzeczkę

78 min - mamy rzut karny, za zagranie piłki ręką, Goździejewski i znów wracamy na prowadzenie 2:1

84 min - zmiany w zespole świdnickim, wchodzą Hajłasz oraz Smoczyk, boisko opuszczają Syska oraz Błażyński

88 min - opadamy z sił, dzierżoniowianie podobnie

90 min - groźne akcje świdniczan na dobicie przeciwnika, ale razimy nieskutecznością

koniec - wygrywamy 2:1 derby dla Świdnicy!!!