Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzyrzecze: "Lego–Robotyka"

Piątek, 19 czerwca 2020, 17:07
Autor: red
Międzyrzecze: "Lego–Robotyka"
Fot. UM Strzegom
Wszechstronny rozwój dziecka jest nieodłącznym elementem procesu nauczania. W Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu ten zapewniany jest wraz z postępem nowych technologii.

Realizujemy szereg zajęć rozwijających kreatywność i innowacyjność oraz posiadamy pomoce dydaktyczne, które ułatwiają nam ich realizację. Wśród naszych zasobów dydaktycznych znajdują się zestawy kloców lego WeDo wraz z oprogramowaniem i laptopami. Prowadzimy warsztaty z "Lego-Robotyki", podczas których przedszkolaki mają możliwość uczyć się podstaw robotyki za pomocą przystosowanych klocków lego.

Na zajęciach konstruujemy budowle zgodnie z instrukcjami, uczymy się podstawowych pojęć i technik wykorzystywanych w robotyce oraz sami programujemy nasze konstrukcje za pomocą przystosowanych laptopów. Do programowania wykorzystywany jest tzw. "język obrazkowy". Po wybudowaniu swojego robota przedszkolaki samodzielnie decydują o sposobie poruszania się, wydawanych odgłosach oraz kolorach dominujących budowli, co daje im ogromną satysfakcję i poczucie odpowiedzialności.

Warsztaty takie dostarczają najmłodszym cennej wiedzy, doskonalą umiejętność przeliczania, rozróżniania kolorów, uczą techniki logicznego myślenia i zdolności manualnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group