Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lekarz trzeźwieje, śledczy badają, czy nie naraził pacjentów

Piątek, 4 marca 2011, 10:51
Aktualizacja: 15:11
Autor: Karolina Osińska
Świdnica: Lekarz trzeźwieje, śledczy badają, czy nie naraził pacjentów
Przychodnia przy ul. Konopnickiej, która od lutego zatrudnia Roberta J.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na policyjnym dołku wciąż przebywa Robert J., zatrzymany wczoraj ortopeda. Lekarz przyjmował do godz. 18 w przychodni Ars Medica, gdzie pracował zaledwie od miesiąca. Był kompletnie pijany, miał 3,28 promila alkoholu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZATRZYMANIA - czwartek, 3 marca, godz. 20.17

To zaniepokojona pacjentka wezwała policję. Funkcjonariusze zatrzymali Roberta J. w przychodni zaraz po zakończeniu przyjmowania pacjentów. Było od niego czuć alkohol. Badanie wykazało 3,28 promila.

Doktor Robert J. przyjął wczoraj co najmniej jedenastu pacjentów. - Mamy ustalone personalia pacjentów, będziemy konfrontować zeznania, sprawdzimy dokumentację medyczną - mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. - Jeden z pacjentów mówi, że lekarz ewidentnie zachowywał się jak nietrzeźwy, woń alkoholu była silnie wyczuwalna od niego i w całym gabinecie.

Na razie lekarz nie dostanie zarzutów. Trzeba dokładnie sprawdzić, czy i w jakim stopniu naraził zdrowie (może nawet życie) swoich pacjentów. - W tej chwili to jest tylko wykroczenie pracownicze, czyli jest to podstawa do zwolnienia z pracy - mówi prokurator Marek Rusin. - Jeśli będziemy mieli dowody na narażenie pacjentów, postawimy lekarzowi zarzut. Wtedy mogą wejść w grę też środki zapobiegawcze, na przykład zawieszenie prawa wykonywania zawodu.

Tymczasem do przychodni Ars Medica nie przyszyły jeszcze żadne oficjalne zawiadomienia w sprawie Roberta J. Administracja placówki dowiedziała się o zatrzymaniu z naszego portalu. Przez miesiąc, kiedy pracował tu doktor J., pacjenci nie złożyli na niego żadnej skargi. Również wczoraj. Od razu jedna z pacjentek zawiadomiła policję.

Administracja ośrodka zdrowia zapewnia, że podejmie odpowiednie kroki. Gdy tylko zostanie oficjalnie powiadomiona o zatrzymaniu lekarza, zostanie on zawieszony w obowiązkach. Jeśli zarzuty się potwierdzą – zostanie zwolniony.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZATRZYMANIA - czwartek, 3 marca, godz. 20.17

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group