Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lekcja historii

Czwartek, 19 października 2023, 15:03
Autor: red
Świebodzice: Lekcja historii
Fot. UM Świebodzice
Lekcje historii w plenerze organizowane przez Miasto Świebodzice mocno zainteresowały świebodzickich uczniów. Za nami kolejna odsłona wycieczki historycznej, której przewodnikiem była po raz kolejny miłośniczka naszego miasta Róża Stolarczyk.

Dzisiaj dwie ósme klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 pogłębiły lokalną historię. Oczywiście odwiedziliśmy Kościół św. Franciszka z Asyżu, w którym widnieje piękny, zabytkowy fresk przedstawiający Księcia Bolka. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył Proboszcz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu Andrzej Białek. Zaraz po tym młodzież przeszła ulicami naszego miasta, aby odwiedzić m.in. Kryptę Rodu Hochberów, która znajduje się w Kościele pw. św. Mikołaja. Trasa wycieczki prowadziła wzdłuż ulicy Strzegomskiej, gdzie znajduje się jedyny budynek oraz komin zachowany z dawnej fabryki włókienniczej. Pani Róża opowiedziała dzieciom o założycielach fabryki, rodzinie Von Kramsta.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Ratusza i miła wizyta u Burmistrza Miasta Pawła Ozgi na sali posiedzeń oraz w gabinecie. Podczas potkania młodzież otwarcie rozmawiała z Włodarzem na temat działalności Urzędu, Gminy, jak chociażby na tematy sportowe, Burmistrz opowiadał także o swojej pasji, jeździe na ukochanym motocyklu.

Podczas spotkania Burmistrz Miasta rozdał młodzieży mapy promujące miasto oraz słodycze z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A.
Burmistrz podziękował także Róży Stolarczyk za świetną współpracę.

Dziękujemy Róży Stolarczyk, młodzieży i nauczycielom za doskonałą atmosferę podczas wycieczki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group