Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lekcja z prezydentem Murdzkiem

Piątek, 11 listopada 2011, 7:46
Aktualizacja: Sobota, 12 listopada 2011, 8:56
Autor: red
Świdnica: Lekcja z prezydentem Murdzkiem
Lekcja w Gimnazjum nr.4
Fot. użyczone
Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek wcielił się w rolę nauczyciela. Poprowadził lekcję wiedzy o społeczeństwie z uczniami Gimnazjum nr 4.

Powód?
– Dorośli narzekają, że młodzi nie angażują się w życie społeczności lokalnych. Uznałem, że zamiast dołączać do chóru narzekających będę rozmawiał z młodzieżą o samorządzie oraz zachęcał do aktywności. Ważne przecież, byśmy do podstaw obywatelskich zachęcali już od najmłodszych lat – tłumaczy Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Na pierwszym spotkaniu prezydent opowiadał o samorządzie, jak wygląda jego praca, czym zajmują się i za co są odpowiedzialne władze miasta. Na przykładzie inwestycji pokazywał, że wszelkie budowy wymagają wielu miesięcy, a nawet czasami lat przygotowań.
– Wydawałoby się, że ta praca jest nudna albo, że pozornie nic się nie dzieje, a wcale tak nie jest. Przebudowany plac, czy wyremontowana szkoła to konkretny wysiłek wielu ludzi – mówił Wojciech Murdzek i dodał, że np. w projekt budowy skate parku włączyli się młodzi ludzie, współdecydując o jego wyglądzie.
Gimnazjaliści rozmawiali z prezydentem Murdzkiem o tym, jak uatrakcyjnić wolny czas, o kolejnych miejscach do rekreacji. Wzięli również udział w quizie. Spośród 15 zdjęć przedstawiających różne miejsca i obiekty w Świdnicy, nie odgadli jedynie dwóch.
W lekcji z prezydentem wzięło udział w sumie 35 uczniów z dwóch klas Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Spotkanie w kolejnym gimnazjum planowane jest jeszcze w listopadzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group