Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lekcje sztuki

Czwartek, 10 września 2020, 17:06
Autor: red
Świdnica: Lekcje sztuki
Fot. organizatorzy
Fundacja Ładne Historie zaprasza nas na kolejny sezon Lekcji Sztuki! Wszystkie drogi prowadzą do Świdnicy — także w tym pełnym wyzwań pandemicznym roku Lekcje Sztuki wracają do swojego ulubionego miasta! Wstęp wolny, Galeria Fotografii, Rynek 44.

Wszystkie drogi prowadzą do Świdnicy – także w tym pełnym wyzwań pandemicznym roku Lekcje Sztuki wracają do swojego ulubionego miasta! W ramach czterech wrześniowych spotkań będziemy wspólnie odkrywać sekrety miejskiej typografii, tradycji rzemieślniczych emanujących w postaci neonów i szyldów, które wskazują nam drogę do ulubionego warzywniaka, nieocenionego szewca czy piekarni z wieloletnią tradycją świetnych wypieków. Liternictwo w mieście to dla nas nie tylko oznaczenia na mapie służące lepszej orientacji w przestrzeni, ale także nieodłączny element estetyki miejskiego pejzażu.

Czy potraficie wyobrazić sobie miasto wyczyszczone z reklam i banerów?

My nie tylko potrafimy je sobie wyobrazić, ale możemy wskazać wiele przykładów miast w Europie, które – dzięki współpracy z projektantami graficznymi, etnografami i kulturoznawcami, a także rzemieślnikami i lokalną społecznością – postawiły na zrównoważoną estetykę przestrzeni publicznej. W ramach tegorocznej edycji świdnickich „Lekcji Sztuki” postanowiliśmy zaprosić osoby, które na co dzień pracują z typografią i jej emanacjami w przestrzeni miasta – mamy nadzieję, że ich opowieści zainspirują Was do zmiany w postrzeganiu miejskiego krajobrazu i pozwolą dostrzec piękno w rzemieślniczych tradycjach, które od niedawna znów zyskują sympatyków.

O miejskiej estetyce posłuchacie co środę (od godziny 18:00) w naszej ulubionej Galerii Fotografii (Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 44, 58-100 Świdnica). Podczas każdego ze spotkań zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy.

16 września, godzina 18:00
„Projektowanie graficzne i reklama w przestrzeni publicznej” – Karol Pawełek | Studio YOS;

23 września, godzina 18:00
„Rzemieślnicy rozświetlają neonami miasto” – Kamila Mróz;

30 września, godzina 18:00
„Typografia i metaloplastyka w architekturze i przestrzeni publicznej lat PRL” – Maciej Czarnecki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group