Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Lekkoatletki GLKS–u ponownie w natarciu

Środa, 23 marca 2011, 15:05
Aktualizacja: 15:07
Autor: MDvR
Polska: Lekkoatletki GLKS–u ponownie w natarciu
Fot. użyczone
Po zimowej przerwie w startach i solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym, biegaczki z GLKS–u Świdnica rozpoczęły sezon przełajowy, świetnie wprowadzający do pracy intensyfikacyjnej przed sezonem letnim. Świetnie zaprezentowała się przede wszystkim Michelle Schiewe, która wywalczyła brąz na Mistrzostwach Polski juniorek.

Sezon przełajowy każdorazowo wieńczą Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w biegach przełajowych. W tym roku organizacja tych zawodów przypadła Zamościowi, a cała impreza odbyła się 12 marca. Lekkoatletki GLKS-u Świdnica, mimo że nie traktowały tej imprezy docelowo, pojechały w bojowych nastrojach. Nie przeraził je nawet obraz trasy, jej konfiguracja i grząska nawierzchnia. Wiedziały, że solidnie przepracowały okres przygotowawczy, co musi zaowocować rezultatami w walce sportowej.

Na początek do rywalizacji przystąpiły juniorki: Michelle Schiewe i Jagoda Czarnotta w biegu na dystansie 4 km. Od startu ambitnie ulokowały się w czołówce stawki sześćdziesięciu kilku biegaczek z całego kraju. Po połowie dystansu w walce o czołowe lokaty pozostało 6 biegaczek, po kolejnym kilometrze już tylko trzy, a wśród nich Michelle Schiewe. O medale walczyły do ostatnich metrów biegu. Ostatecznie Miśka zajęła trzecie miejsce. Na mecie była szczęśliwa, bo przegrała tylko z Paulą Kociewską z KS Podlasie Białystok (kadra Polski - ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Juniorek w biegu na dystansie 5000 m) i Justyną Jędro (kadra Polski - tegoroczna reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych).

Jagodę Czarnottę po drugim kilometrze dopadł kryzys, mimo to dzielnie odpierała ataki i zakończyła zawody na 34 - punktowanym miejscu. Natomiast Aleksandra Gierat po raz pierwszy stanęła w szranki w rywalizacji seniorek na dystansie 8 kilometrów. Potwornie zmęczona przybiegła na 8 miejscu, zwyciężając jednak ze wszystkimi młodzieżówkami, czyli wskazując swój prymat w tej kategorii wiekowej. Zawody obserwował Michael Smith z Robert Morris University ze Stanów Zjednoczonych, zainteresowany pozyskaniem Michelle Schiewe dla swojej uczelni. Zawodniczki i trener dziękują Andrzejowi Schiewe za ogromną pomoc w organizacji i przebiegu wyjazdu do Zamościa, a także za zaangażowanie w trakcie całej imprezy.

Ponadto w minioną sobotę, w wielkopolskim Żerkowie, nasze lekkoatletki wystartowały w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS. Zawody rozpoczęły się udanym występem Jagody Czarnotty na 2000 m juniorek, w którym zajęła szóste miejsce, na mecie nie kryjąc zadowolenia z uzyskanej lokaty.

Nie mniej ciekawie zapowiadał się bieg Aleksandry Gierat, dla której był to pierwszy start po przejściu od stycznia do kategorii młodzieżowca. Dystans 3000 m wydawał się zbyt krótkim na obecnym etapie przygotowań i bezpośrednio po cyklu obozów kadrowych i klubowych. Oblodzona i mocno pofałdowana trasa też napawała niepokojem. Jednak wszystkie obawy okazały się płonne, zaraz po sygnale startera do rozpoczęcia biegu, Ola od początku kontrolowała jego przebieg, a 500 m przed metą zaimponowała skutecznym finiszem, pewnie zwyciężając. Ku zaskoczeniu wielu, chwilę po Oli, na drugiej pozycji metę przekroczyła jej koleżanka klubowa – Sonia Jankowska. Trzecia lokata przypadła Paulinie Sarat z ULKS-u Muflon Bielawa. Wobec tego, całe podium padło łupem ekipy dolnośląskiej.

Tydzień wcześniej, na ośnieżonej trasie w Mysłowicach w ramach GP PZLA w biegach przełajowych, drugie miejsce na dystansie 3000 m juniorek zajęła Michelle Schiewe, przegrywając na finiszu jedynie z Karoliną Baczyńską – tegoroczną halową Mistrzynią Polski juniorek w biegu na dystansie 1500 m.

Pierwsza weryfikacja przygotowań do tegorocznego, bardzo trudnego sezonu dla naszych lekkoatletek, wypadła bardzo pomyślnie – ocenił Ryszard Mydłowski, trener naszych zawodniczek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group