Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Lekkoatletyczne boisko w przygotowaniu

Sobota, 5 października 2013, 10:28
Autor: red.
Żarów: Lekkoatletyczne boisko w przygotowaniu
Fot. UM Żarów
Rozpoczęta inwestycja przy żarowskiej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy rozkręca się w najlepsze i nawet złe warunki pogodowe nie wstrzymały prac na budowie. Już niebawem dzieci i młodzież rozwijać będą swoje sportowe talenty na nowoczesnym boisku lekkoatletycznym. Nie będzie już żadnego problemu z uprawianiem jakiejkolwiek dyscypliny lekkoatletycznej. Prace remontowe wykonywane są zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.

Wykonane zostały już instalacje kanalizacji deszczowej i sanitarnej, przyłączyliśmy również kable napięciowe. W najbliższych dniach na wytycznych obrzeżach kładziona będzie warstwa poliuretanowa, jeśli pozwoli na to pogoda. Kolejnym etapem będzie wysypanie warstwy miału kamiennego do przygotowanej konstrukcji. Teren budowy jest szczelnie zamknięty i ogrodzony. Ale już dziś widać, że realizowana inwestycja przybiera zupełnie innego wyglądu - wyjaśnia Jacek Harla kierownik budowy z Konsorcjum Lider-DABRO-BAU Paweł Dąbrowski i Agnieszka Dąbrowska ze Świdnicy, które wygrało przetarg na budowę nowego boiska w Żarowie.

Na nowym boisku lekkoatletycznym w Żarowie znajdą się stanowiska do uprawiana konkretnych dyscyplin. Z czterotorowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchnią syntetyczną, sześciotorowej bieżni do sprintu, skoczni w dal z 40-metrowym rozbiegiem, stanowiska do pchnięcia kulą i boiska wewnątrz bieżni uczniowie żarowskich szkół korzystać będą już pod koniec października. - Nowy obiekt posłuży nie tylko dzieciom i młodzieży. Mamy usportowionych mieszkańców, więc zapewne i oni szlifować będą tam sportowe talenty. Sportowa baza żarowskiego boiska była w bardzo złym stanie technicznym i nie nadawała się już do użytku. Zwłaszcza przez najmłodszych. Teraz będzie bezpieczniej i nowocześniej - dopowiada Iwona Nieradka, radna Rady Miejskiej Żarowa.

Budowa nowego boiska kosztować będzie prawie 800 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy pokryje dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Uczniowie żarowskich szkół mają do dyspozycji również inne nowoczesne kompleksy sportowe. Boisko sportowe Orlik i hala sportowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group