Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Leśna Akademia Sportu

Wtorek, 20 czerwca 2017, 12:30
Autor: red
Witoszów Dolny: Leśna Akademia Sportu
Fot. organizatorzy
25 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym będzie uczestnikami projektu pn. „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” (LAS).

Jego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek LA.

Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 50 szkół podstawowych z woj. dolnośląskiego i województw ościennych.
- Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych, odbywających się w szkole i na świeżym powietrzu. Treningi mają na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie nawyku zdrowego stylu życia, będących alternatywą dla gier komputerowych i oglądania telewizji – podkreśla dyrektor placówki, Krystyna Kwaśnik.

Uczestnicy projektu wezmą udział treningach, które obejmować będą ćwiczenia lekkoatletyczne m.in.: bieg wytrzymałościowy, drabinka koordynacyjna, rzut oszczepem do celu, bieg przez płotki, trójskok w strefach, bieg sztafetowy. W ramach projektu zorganizowany zostanie również rajd terenowy. Szkoła wyposażona została w sprzęt sportowy, konieczny do przeprowadzenia zajęć. Każdy z uczniów, biorących udział w treningach, otrzyma poradnik z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania oraz certyfikat uczestnictwa w projekcie.

Podsumowaniem zajęć w szkołach będą olimpiady, w których wezmą udział uczniowie biorący udział w zajęciach i treningach sportowych w szkołach. Olimpiady odbywać się będą w kompleksie leśnym, na świeżym powietrzu, pod koniec września 2017r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group