Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Letni wypoczynek w gminie Świdnica

Wtorek, 6 sierpnia 2013, 7:46
Autor: red.
Gmina Świdnica: Letni wypoczynek w gminie Świdnica
Fot. UG Świdnica
Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Dorośli zaczynają rozglądać się za podręcznikami, ale dzieciom jeszcze nie czas wracać do szkoły. Gmina Świdnica dokłada wszelkich starań, aby czas wypoczynku upływał im w miłej atmosferze zarówno w miejscu zamieszkani, jak i na koloniach.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, jak co roku organizuje i współfinansuje wypoczynek letni dzieci z terenu Gminy Świdnica. W okresie od 1 lipca do 12 lipca dla dzieci wypoczywających w miejscu zamieszkania zorganizowano zajęcia w ramach „Zielonych świetlic” na bazie działających w trakcie trwania roku szkolnego świetlic środowiskowych. Z tej formy wypoczynku skorzystać mogły wszystkie chętne dzieci z miejscowości w których znajdują się świetlice środowiskowe tj. w 13 miejscowościach: Bystrzyca, Górna, Burkatów, Bystrzyca Dolna, Grodziszcze, Witoszów Dolny, Lutomia Górna, Opoczka, Boleścin, Komorów, Pszenno, Słotwina, Pogorzała, Mokrzeszów.

„Zielone świetlice” finansowane zostały ze środków profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomani. W zajęciach ,,zielonych świetlic'' wzięło udział ok. 300 dzieci w wieku od 4 do 17 lat.

Przez okres dwóch tygodni dzieci mały zorganizowane: zajęcia, wycieczki do kina Cinema 3D w Świdnicy na bajkę „Uniwersytet Potworny 3D”, wyjazd na basen w Świebodzicach oraz do Bielawy, wspólne zabawy, gry, konkursy plastyczne i muzyczne, zabawy sportowe – również między świetlicowe, dodatkowo przez okres trwania zielonych świetlic otrzymywały codziennie słodki poczęstunek oraz zimne napoje.

Niecodzienną atrakcją były również zajęcia z śmieciosztuki, w których dzieci wzięły udział dzięki realizacji przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Świdnica projektu „KŁOPOT NIEWIELKI- ZGNIATAJ BUTELKI”.

Dzieci które brały udział w "zielonych świetlicach'' miło wspominają ten okres i z niecierpliwością czekają na przyszły rok.

Od jutra natomiast w okresie od 02-16.08.2013 r. 35 dzieci z terenu Gminy Świdnica weźmie udział w harcerskim obozie pod namiotami w Niesulicach. Dzieciom zapewniono nocleg, wyżywienie, opiekę medyczną, ratowników, wycieczki piesze, rowerowe, kajakowe itd. W czasie trwania turnusu z dziećmi pracować będą terapeuci, którzy przy pomocy materiałów do realizacji terapii z zakresu przemocy w rodzinie, nadużywania alkoholu, uzależnienia narkotykowego i innych uzależnień, przeprowadzą profilaktykę zdrowotna i promowanie zdrowego stylu życia. Udział dzieci w w/w obozie rekreacyjnym w Niesulicach zostanie sfinansowany ze środków przeznaczonych na profilaktykę, rozwiązywanie problemów alkoholowych i przeciwdziałanie narkomani.

Kolejne 40 osób spędzi również 10 dni w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie realizując zajęcia warsztatów międzypokoleniowych w ramach Projektu „KTO KOGO GRYZIE?”.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group