Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Licealiści na rzecz Polaków na Litwie

Sobota, 29 grudnia 2018, 7:36
Aktualizacja: 9:38
Autor: red
Strzegom: Licealiści na rzecz Polaków na Litwie
Fot. UM Strzegom
W grudniu 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zebrali dary dla polskich kombatantów na Litwie.

Każdy zespół klasowy naszego liceum przygotował paczkę żywnościową oraz własnoręcznie wykonał, adresowane do kombatantów i ich rodzin, kartki z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Akcją kierowało Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, a w naszej szkole zainicjowała ją Agata Nowak z kl. IIIa oraz nauczycielka języka polskiego - Pani Małgorzata Kucharska. Do działań aktywnie włączyli się: przedstawiciele prezydium Samorządu Szkolnego, przewodniczący poszczególnych klas i ich wychowawcy. Dary mogliśmy dostarczyć do Wrocławia dzięki pomocy nauczyciela wychowania fizycznego - Pana Przemysława Stempniewicza.

Mamy nadzieję, że nasze prezenty umilą im świąteczny czas i będą potwierdzeniem, że młodzież i jej rodzice, a także dyrekcja i nauczyciele LO w Strzegomiu pamiętają też o swych rodakach na Litwie w tej szczególnej chwili - w okresie świątecznym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group