Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili świdnicką komendę

Niedziela, 24 marca 2019, 13:58
Autor: red
Świdnica: Licealiści z klasy mundurowej odwiedzili świdnicką komendę
Fot. KPP Świdnica
Uczniowie klasy II o profilu mundurowym z III LO w Świdnicy, pojawili się z wizytą w tutejszej Komendzie Powiatowej Policji. Młodzież zwiedziła jednostkę, zapoznała się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz miała okazję bliżej przyjrzeć się wyposażeniu policyjnemu, jak i poznać zasady działania i parametry tego sprzętu.

21 marca świdnicką Komendę Powiatową Policji odwiedzili uczniowie klasy II o profilu mundurowym, z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Podczas pierwszej części wizyty, specjalista ds. prewencji kryminalnej oprowadził młodzież po jednostce. Goście zwiedzili m.in. pomieszczenia zajmowane przez oficera dyżurnego oraz wybrane części różnych wydziałów, zapoznając się z zasadami pracy na poszczególnych stanowiskach.

Młodzież miała okazję zapoznać się ze specyfikacja pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego , a przyjazd radiowozu wyposażonego w wideorejstrator pozwolił na wszechstronne zademonstrowanie urządzeń oraz charakteru służby mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Następnie uczniowie III LO w Świdnicy wysłuchali wykładu wygłoszonego przez policyjnego instruktora wyszkolenia strzeleckiego i jednocześnie dowódcę grupy realizacyjnej. Prelekcja dotyczyła zarówno podstaw prawnych, jak i praktycznych zasad przeprowadzania interwencji, użycia broni oraz środków przymusu bezpośredniego.

Niewątpliwą atrakcją tej części spotkania była prezentacja oraz możliwość przyjrzenia się z bliska elementom wyposażenia policyjnego, w tym wybranym jednostkom broni służbowej. Młodzież poznała zasady działania oraz parametry takiego sprzętu jak karabinek AK (kałasznikow), strzelba mossberg, pistolet maszynowy PM-98, Glock, hełm kuloodporny.

Uczniowie klasy o profilu policyjnym i wojskowym, czynnie uczestniczyłli w opisywanych zajęciach potwierdzając, iż są to dla nich ciekawe informacje, utwierdzające ich w słuszności wyboru kierunku nauki.

Uzyskana podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy praktyczna wiedza, na pewno będzie zatem cennym uzupełnieniem szkolnej edukacji, która może przydać się im w przyszłości podczas służby w Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group