Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Licealistka nagrodzona w konkursie recytatorskim

Niedziela, 18 lutego 2018, 7:16
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Strzegom: Licealistka nagrodzona w konkursie recytatorskim
Fot. UM Strzegom
Wzruszające wykonanie wiersza "Ballada biograficzna" Haliny Matuszewskiej, dedykowanego "Ojcu – zamordowanemu przez Niemców", zapewniło Agacie Nowak – uczennicy klasy IIa (dziennikarsko–medialnej i prawniczej) z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu III miejsce w II Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych", w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Miło nam poinformować, że gala i wręczenie nagród laureatom zmagań recytatorskich odbywało się 09.02.2018 r. w sali koncertowej Polskiego Radia we Wrocławiu, w ramach uroczystości zorganizowanej przez Związek Sybiraków Oddział we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu z okazji 78. Rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir.

Laureaci konkursu mieli okazję wziąć udział w uroczystych obchodach rocznicy. Zostali też poproszeni o deklamację wierszy, które recytowali podczas konkursu.

Podczas gali nagrody rzeczowe laureatom konkursu wręczyli jego organizatorzy oraz Dolnośląski Kurator Oświaty - Pan Roman Kowalczyk. Z kolei nauczyciele, którzy przygotowali nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Nagrodą dla laureatów i ich opiekunów jest też ufundowana przez stowarzyszenie Odra-Niemen lipcowa wyprawa na Litwę, przygotowana w ramach programu ,,Rodacy-Bohaterom".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group