Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Liczy się bezpośrednia rozmowa

Piątek, 15 maja 2015, 12:08
Aktualizacja: 12:10
Autor: red.
Świebodzice: Liczy się bezpośrednia rozmowa
Fot. UM Świebodzice
Na neutralnym gruncie, z możliwością swobodnej rozmowy, zadania pytań, bez wyczekiwania gdzieś na urzędowym korytarzu – na te plusy zgodnie wskazują odwiedzający Świebodzickie Targi Pracy. Zadowoleni są i poszukujący zatrudnienia, i pracodawcy. VII edycja targów odbyła się w czwartek, 14 maja.

To już siódmy rok, gdy z inicjatywy Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza i Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Świebodzicach świebodziczanie mają możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami z rynku lokalnego. Co roku odwiedza je kilkaset osób.

Podobnie było i podczas czwartkowego spotkania. Spora grupa mieszkańców stawiła się w Miejskim Domu Kultury jeszcze zanim targi zostały otwarte.

- Niezmiernie się cieszę, że tak wiele firm znów odpowiedziało na nasze zaproszenie, dziękuję za zainteresowanie i życzę owocnych rozmów. Mam nadzieję, że i tym razem Państwo, którzy poszukujcie zatrudnienia, znajdziecie coś interesującego. - mówił podczas otwarcia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Głos zabrał także Dyrektor PUP w Świdnicy Tadeusz Kotlarski podkreślając, że Świebodzice są samorządem szczególnie wrażliwym na kwestie związane z rynkiem pracy. - Tego typu inicjatywy z pewnością pomagają mieszkańcom znaleźć pracę - przyznał.

W oficjalnym otwarciu targów wzięli udział także: Zastępca Dyrektora PUP w Świdnicy Teresa Stoszek, Kierownik Filii PUP w Świebodzicach Joanna Dulowska, Radny Rady Miejskiej w Świebodzicach Zbigniew Opaliński, który zasiada w Powiatowej Radzie Zatrudnienia oraz Agnieszka Gielata Dyrektor MDK i Ilona Szczygielska, Kierownik Wydziału Promocji UM.

W tegorocznej edycji uczestniczyło blisko 20 firm z terenu miasta, jak również instytucje służące fachowym doradztwem w sprawach zatrudnienia. Jak zawsze sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Powiatowego Urzędu Pracy Filii w Świebodzicach, świebodziczanie chętnie składali swoje aplikacje także m. in. na stoiskach takich firm, jak Śnieżka czy Rezo - spółka prowadzi sklep Intermarche.

- Mamy oferty na stanowisko kasjer, sprzedawca, pracownik magazynu, nie stawiamy wymagań wiekowych bo przecież wiek emerytalny sie wydłuża i wszyscy musimy dłużej pracować - przyznała Dorota Kozłowska, kierownik sklepu. - Liczy się chęć do pracy, nawet doświadczenie nie jest tak ważne. Uważam, że taka forma bezpośredniego kontaktu pracodawcy z pracownikiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy nie zaprosili agencji pośrednictwa pracy. Swoje oferty prezentowały wyłącznie firmy, bezpośrednio szukające pracowników.

Nowością był także punkt ZGK Świebodzice sp. zoo, po raz kolejny obecny był także punkt informacyjny Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, gdzie można było zasięgnąć porad, dotyczących założenia własnej działalności gospodarczej.

Organizatorzy dziękuję za słodkie wsparcie imprezy firmie Śnieżka-Invest oraz Piekarni “M&S” Sławomir Kowalec.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group