Czytających: 1708

IV-liga piłkarska: Lider ustrzelony, wicelider…. również

Niedziela, 7 października 2012, 1:25
Aktualizacja: 1:27
Piłkarze IV–ligowego AKS–u Strzegom nadal w gazie. Po zwycięstwie z otwierającym stawkę Piastem Żmigród (22 września), tym razem strzegomianie odprawili z kwitkiem wicelidera tabeli Karkonosze Jelenia Góra wygrywając 2:0.

Od początku sobotniego spotkania w stolicy polskiego granitu stroną przeważającą byli gospodarze, pierwszy gol padł w 30. minucie, a jego autorem był Werner. Mimo licznych okazji do przerwy wynik nie uległ zmianie, AKS prowadził 1:0. W drugiej połowie Karkonosze starały się doprowadzić do remisu, jednak słupek po strzale Kowalskiego i poprzeczka po uderzeniu Malarowskiego stawały na drodze biało-niebieskich. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce spotkania, kiedy to Buryło ustalił wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy.

AKS Strzegom – Karkonosze Jelenia Góra 2:0 (1:0)

Gole: 1:0 Werner 30', 2:0 Buryło 87'.

AKS: Trawka - Wiśniewski, Bęś, A. Adham, Marszałek, Krzyżanowski, Domaradzki, Buryło, Traczykowski, Borkowski, Werner. Zmiany: Burszta, Kozioł, Lenio.

Karkonosze: Dubiel – Walczak, Wawrzyniak, Ziomek, Jurkowski, Bednarczyk, Hamowski, Krakówka, Malarowski, Kowalski, Majer. Zmiany: Szramowiat, Gałuszka, Khodzamkulov