Czytających: 1397

IV-liga piłkarska: Lider wygrywa z beniaminkiem

Niedziela, 15 kwietnia 2012, 2:58
Aktualizacja: 3:00
IV–ligowi piłkarze AKS–u Strzegom musieli uznać w 22. kolejce rozgrywek wyższość lidera tabeli Ślęzy Wrocław przegrywając na wyjeździe 1:4.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 17. minucie - Gandurski faulował w polu karnym zawodnika rywali, a „pajęczynę z siatki zdjął” Kątny pewnie wykorzystując jedenastkę. Pozostałe cztery gole padły w drugiej części spotkania. W 53. minucie na 2:0 dla przeciwników podwyższył Brusiło wygrywając pojedynek jeden na jednego z Kretkowskim. Nadzieje przyjezdnym przywrócił na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Buryło, który wykorzystał błąd bramkarza Ślęzy i zmniejszył dystans do miejscowych. AKS próbował wyrównać, ale w końcówce to rywale trafili do siatki, i to dwukrotnie (Żarski, Janas) wygrywając ostatecznie 4:1.

Ślęza Wrocław – AKS Strzegom 4:1 (1:0)

AKS: Kretkowski, Adham (16' Dulęba), Bęś, Buryło, Gandurski, Konarski, Lenio, Wiśniewski, Burszta, Serkies (75' Kozioł), Wróbel