Czytających: 1990

I-liga szczypiornistów: Lider za mocny, porażka ŚKPR–u

Niedziela, 9 października 2011, 1:27
Aktualizacja: 1:28
Beniaminek I–ligi szczypiorniaka ŚKPR Świdnica przegrał 30:36 z liderem rozgrywek Czuwałem Przemysł w 4. kolejce spotkań. Zdobyta została ponadto świdnicka twierdza gdzie nasi zawodnicy byli niepokonani od lutego, kiedy to po raz ostatni ulegli Żagwi Dzierżoniów.

Naszym katem okazał się w tym meczu najlepszy strzelec ligi Radosław Jankowski, zdobywca 11 bramek dla gości. Do przerwy mogliśmy mieć jeszcze nadzieję na korzystny rezultat, skuteczna pogoń w końcowych minutach pierwszej odsłony dała nam kontakt z ekipą przyjezdnych. W ostatnich 10 minutach odrobiliśmy cztery bramki i ze stanu 7:12 doprowadziliśmy do rezultatu 15:16. Przez kolejne 10 minut drugiej odsłony prowadziliśmy jeszcze wyrównaną walkę, jednak później rywale wrzucili wyższy bieg, do tego słaba gra w obronie, nieskuteczność w ataku przełożyła się na stratę do przemyślan wynoszącą nawet dziesięć goli. W końcówce podopieczni Krzysztofa Mistaka starali się odrobić straty, ta sztuka nieco się udała, ŚKPR przegrał ostatecznie 30:36.

Po czterech kolejkach nasi szczypiorniści mają na swoim koncie po dwie wygrane i porażki, plasując się na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Na stronie głównej portalu, po lewej stronie umieszczona jest sonda dotycząca naszego zespołu, w której możesz ocenić początek sezonu w wykonaniu ŚKPR-u – zapraszamy do oddawania głosów.

ŚKPR Świdnica - Czuwaj Przemyśl 30:36 (15:16)

ŚKPR: Olichwer, Madaliński, Rutkowski (5), Fabiszewski (4), Pułka (4), Makowiejew (4), Piędziak (3), Rogaczewski (3), Pieńczewski (3), Sadowski (2), Mrugas (1), Gnysiński (1), Chaber, Kijek.

Czuwaj: Sar, Gut, Jankowski (11), Kroczek (8), Kubisztal (5), Oliferchuk (4), Krzysztofik (3), Kostka (2), Stołkowski (1), Błażkowski (1), Biłko (1), Szczepaniec, Baraniecki, Hataś, Kijowski, Kalinowski