Liderzy w czołówce, Rajd Dolnośląski za nami

Wiadomości: Kłodzko
Poniedziałek, 11 października 2010, 17:57
Aktualizacja: 17:58
To była prawdziwa wymiana ciosów pomiędzy ubiegłorocznymi mistrzami Polski parą Bryan Bouffier/ Xavier Panseri, a aktualnymi czempionami krajowych rajdów duetem Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran. Górą byli Francuzi, ale porażka nie przeszkodziła drugiej załodze w świętowaniu mistrzostwa wywalczonego już po Rajdzie Koszyc.

Kajetan Kajetanowicz wraz z Jarosławem Baranem przerwali tym samym trzyletnią dominacją Francuzów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tym razem obcokrajowcy znaleźli się na ostatnim miejscu podium. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej krajowych czempionatu już wcześniej wywalczył sobie duet Michał Sołowow/Maciej Baran.

W Rajdzie Dolnośląskim nie zabrakło naszego okolicznego akcentu. W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski wystartował Marcin Dobrowolski, tym razem z Bartłomiejem Bobą, w roli pilota. Dzierżoniowianin za sterami Citroena C2R2 uplasował się na 13. pozycji w klasyfikacji generalnej, a na 7. w swojej klasie „R”

W Rajdowym Pucharze Polski do mety nie dojechali świdniczanie Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, a pochodzący ze Strzegomia Paweł Krysiak oraz Michał Trela zajęli 21. pozycję, a 4. w klasie Opel Astra.