Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Liga judo dla Agatki

Czwartek, 1 czerwca 2023, 10:30
Aktualizacja: 10:31
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Liga judo dla Agatki
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W najbliższą niedzielę, 4 czerwca hala sportowo–edukacyjna w Jaworzynie Śląskiej stanie się areną pojedynków judo. O laur zwycięstwa w kolejnym turnieju Super Ligi Judo powalczy około 500 zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 14 lat z ponad 30 klubów sportowych. Podczas zawodów odbędzie się także festyn, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie 3–letniej Agatki Salamon.

4 czerwca będziemy świadkami niezwykłych pojedynków rozgrywanych w duchu fair play i mnóstwa sportowych emocji.
– Dziękujemy za zaproszenie Super Ligii Judo do Jaworzyny Śląskiej i zapraszamy wszystkich do dołączenia do nas nie tylko jako zawodnicy, podejmując wyzwanie startu, ale również jako kibice, którzy dopingują zmagania naszych małych mistrzów. Przypominamy, że nie jest ważne, ile i czy w ogóle zdobędziesz medal, bo dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą, a każda mała porażka jest lekcją, która prowadzi do wielkiego zwycięstwa w przyszłości. Pokażmy, jakie wielkie serce nakręca nas w tym sporcie i spotkajmy się w jak największym gronie – mówi Bartłomiej Zamęcki.

Super Liga Judo to nowoczesny turniej popularyzujący sport w duchu hasła „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Dyplom, jaki otrzymują uczestnicy, został przygotowany we współpracy z psychologiem sportowym i ma on motywować zawodnika do refleksji. Wraz z dedykowanym zestawem (samodzielnie wybranych) naklejek inspiruje do: pomyślenia nad tym, jak uczestnik czuł się podczas zawodów; znalezienia czegoś pozytywnego w swoim występie; zmotywowania się do dalszej pracy; zadowolenia ze swoich postępów i budowania pewności siebie.

Misją organizatorów jest podkreślenie pozytywnej i wspierającej komunikacji z dziećmi. W sporcie i poza nim. Słowa mają prawdziwą moc!

Turniej w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się o godz. 9.00. Zawodnicy będą walczyć w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć, masę ciała, a w młodszych kategoriach wiekowych nawet z podziałem na stopień zaawansowania judo (inny kolor noszonego pasa). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Przez cały czas trwania turnieju na hali będzie odbywał się festyn charytatywny na rzecz Agatki Salamon. można nabyć pyszne ciasta, watę cukrową, popcorn, pierogi, bigos, zupę pomidorową, a także kiełbaski z grilla.

Przypomnijmy, dziewczynka urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzoną wadą serca, która prowadzi do jego niewydolności. Dziewczynka ma jednak szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. - Nie mamy dużo czasu. Agatka skończyła 3 latka i ze względu na specyfikę wady jest to ostateczny moment na poddanie się operacji, która została wyceniona na ponad 1 700 tys. złotych, co przekracza nasze możliwości finansowe. Tylko dzięki Waszej pomocy, Agatka ma szansę, by cieszyć się długim życiem w zdrowiu. Dla rodziców nie ma nic gorszego niż bezsilność i patrzenie jak choroba dziecka odbiera radość życia, a życie z taką wadą serca to tykająca bomba. Z każdym dniem serduszko Agatki słabnie. Zdajemy sobie sprawę, że prosimy o wiele, jednak każda wpłata przybliża nas do celu i spokojnego bezpiecznego życia dla Agatki. Za okazaną pomoc z całego serca serdecznie dziękujemy – apelują rodzice, Ola i Patryk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group