Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Linea uczy młodych świdniczan

Środa, 23 marca 2011, 14:57
Aktualizacja: 20:09
Autor: GrA
Świdnica: Linea uczy młodych świdniczan
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tropem szwedzkiej literatury podążali dziś uczniowie świdnickich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

W świat szwedzkiej roślinności zabrała dziś zerówkowiczów i uczniów klasy pierwszej świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 105 Linea. To bohaterka szwedzkich książek dla dzieci. – Linea zawsze ma na sobie fartuszek i słomkowy kapelusz, jest taką małą ogrodniczką – wyjaśniała najmłodszych świdniczanom Elżbieta Towarnicka, prezes Towarzystwa Polsko-Szwedzkiego.

Dziś w świdnickiej bibliotece miejskiej najmłodsi świdniczanie wspólnie z Lineą poznawali szwedzką roślinność i uczyli się, jak dbać o środowisko.

- W Szwecji przyroda odgrywa bardzo dużą rolę. Linea to mała szwedzka przewodniczka, która swoim rówieśnikom pokazuje piękno przyrody i jak postępować, by jej nie niszczyć - dodaje Elżbieta Towarnicka.

W tajemniczy świat Linea najmłodszych świdniczan zabrała w ramach Dni Kultury Szwedzkiej odbywających się dziś w miejskiej bibliotece. Było też spotkanie „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. A w odczytaniu fragmentów książki i rozwiązywaniu detektywistycznych zagadek wzięli udział uczniowie klas II, III i IV świdnickich szkół podstawowych. Obchody zakończyło spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnajzalnych – szwedka powieść kryminalna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group