Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1215
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lingwistyka w Świebodzicach

Wtorek, 1 września 2020, 9:16
Aktualizacja: 9:18
Autor: red
Świebodzice: Lingwistyka w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Ubiegły tydzień zakończył się w Świebodzicach wydarzeniem przełomowym w historii miasta.

W piątek 28 sierpnia w Ratuszu Miejskim podpisano porozumienie między Gminą Świebodzice reprezentowaną przez Burmistrza Miasta Pawła Ozgę a Lingwistyczną Szkołą Wyższą reprezentowaną przez Profesora Dariusza Kozerawskiego, pełnomocnika rektora LSW.

Spotkanie, w którym oprócz wymienionych osób uczestniczyli również: zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, sekretarz miasta Sabina Cebula, p.o. kierownika wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica, pracownik wydziału tego wydziału Zofia Choińska oraz przedstawiciele mediów, było zwieńczeniem kilkumiesięcznej współpracy. Jak zapewnił przedstawiciel uczelni profesor Kozerawski otwarcie fili w Świebodzicach to przemyślana decyzja, podyktowana brakiem szkół o podobnym profilu w regionie. Lingwistyczna Szkoła Wyższa kształcić będzie na poziomie licencjackim i magisterskim na kierunku Bezpieczeństwo narodowe. Uczestnicy spotkania opowiedzieli, jak zrodził się pomysł przedsięwzięcia, wyrazili nadzieję na powodzenie rekrutacji i pogratulowali sobie wzajemnie dotychczasowej udanej współpracy. Zarówno Burmistrz, jak i Zastępca byli zgodni w kwestii podniesienia atrakcyjności oferty edukacyjnej miasta, dzięki nowemu kierunkowi kształcenia. Sekretarz Miasta zapewniła również, że Gmina dołoży wszelkich starań, aby wypromować LSW wśród młodzieży ze Świebodzic i okolic.

Profesor Dariusz Kozerawski zapewnił, że uczelnia nie ograniczy się jedynie do edukacji, gdyż planowane jest również wsparcie szkół ponadpodstawowych, czy doskonalenie zawodowe.

Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe przygotowują kandydata do pracy w komórkach zajmujących się zarządzaniem kryzysowym w organizacji (w tym również w administracji publicznej, administracji samorządowej, wojsku i innych służbach mundurowych, podmiotach gospodarczych oraz w sektorze publicznym i prywatnym). Rekrutacja już się rozpoczęła, a kierunek planowo ma ruszyć od 1 października. Szczegóły prowadzonej rekrutacji można znaleźć pod adresem: https://lingwistyka.edu.pl/rekrutacja-modernizacja/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group