Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Lipcowa sesja

Czwartek, 8 lipca 2021, 17:02
Autor: red
Dobromierz: Lipcowa sesja
Fot. UG Dobromierz
W trybie nadzwyczajnym na wniosek wójta Jerzego Ulbina zwołana została lipcowa sesja Rady. Głównym tematem obrad były zmiany w tegorocznym budżecie gminy.

Wprowadzono m.in. dotację celową z budżetu Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie konserwacji urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy oraz dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację Programu "Czyste Powietrze". Przeznaczono kwotę 70 tys. zł na zagospodarowanie terenu przed punktem przedszkolnym i świetlicą wiejską w Czernicy w ramach rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury kulturalnej.

Zabezpieczono środki na wydatki bieżące w tym zakup materiałów do remontów dróg gminnych i mieszkań komunalnych, zwiększenie planu dotacji na upowszechnianie kultury fizycznej, modernizację drogi gminnej w Szymanowie i przebudowę boiska piłkarskiego w Dobromierzu.

By zapewnić zwrot kosztów rodzicom dowożącym dzieci niepełnosprawne do najbliższej szkoły, przedszkola, czy specjalistycznego ośrodka, radni podjęli uchwałę określającej średnią cenę jednostek paliwa na nowy rok szkolny 2021/2022.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group