Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1294
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Literacki debiut

Środa, 29 września 2021, 17:50
Autor: red
Żarów: Literacki debiut
Fot. UM Żarów
Karolina Salwowska młoda mieszkanka Żarowa zadebiutowała swoją książką z pogranicza fantastyki „Nairan. Powiernicy”.

Książka została wydana w tym roku przez Wydawnictwo Regis. We wtorek, 28 września była gościem żarowskiej biblioteki, która zorganizowała dla mieszkańców spotkanie autorskie z młodą i przesympatyczną pisarką. Jest to pierwsza powieść naszej mieszkanki, ale na pewno nie ostatnia. Jak sama przyznała, niebawem ukaże się jej kolejna książka.

Autorka podczas spotkania w bibliotece opowiadała skąd się wziął pomysł na pisanie, o czym opowiada fabuła książki i skąd zafascynowanie tematyką fantastyczną.

- Siadałam do pisania, kiedy miałam trochę wolnego czasu między odrabianiem matematyki a pisaniem wypracowania z języka polskiego. Sama chciałam poznać dalszą część tej historii. W pierwszym scenariuszu Nairan miało kończyć się w innym momencie i dużo wcześniej, ale postanowiłam napisać kolejną część, tak mnie to zafascynowało. Zżyłam się bardzo z bohaterami. Bardzo się ekscytowałam pisząc tę książkę i nie sądziłam, że można mieć tyle radości z pisania. Książka powstawała przecz 4 lata – mówiła Karolina Salwowska.

Pani Karolina przyznała także, że inspiruje się twórczością dwóch znanych pisarzy. Pierwszy to Tolkien autor „Hobbita” czy trylogii „Władcy Pierścieni”, a drugi to Brandon Sanderson, autor powieści fantastycznych. Autorka przyznała także, że jest osobą otwartą na krytykę.

- W pisaniu najbardziej dopingowali mnie moi przyjaciele z internatu i ze szkoły, także często mnie krytykując. Ale jestem osobą otwartą na krytykę i ta książka pewnie też zawiera dużo błędów, ale mam nadzieję, że im dalej będę pisać, tych błędów będzie coraz mniej – dopowiadała pani Karolina.

Po spotkaniu można było nabyć książkę wraz z autografem młodej pisarki. Pani Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group