Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Literacki Woodstock. Działo się!

Czwartek, 4 sierpnia 2016, 14:58
Aktualizacja: 17:01
Autor: red
Żarów: Literacki Woodstock. Działo się!
Fot. UM Żarów
W dniach 27.07.2016 r. – 31.07.2016 r. jedenastoosobowa grupa żarowian, w skład której weszli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wzięła udział w ogólnopolskim zlocie DKK, który odbywał się we Wrocławiu na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. im. gen. Tadeusza Kościuszki oraz na wrocławskim rynku.

Zakwaterowani byli w Domu Studenckim „Centaur” Uniwersytetu Przyrodniczego. W pierwszym dniu pobytu uczestnicy zlotu otrzymali dwie specjalne opaski na rękę, które były przepustką na wszystkie imprezy zorganizowane w ramach projektu.

Przez trzy dni, w ośmiu namiotach, na terenie szkoły wojskowej odbywały się spotkania autorskie, wykłady, prelekcje oraz warsztaty Hymnu Książki - „Włosek poety”, autorstwa Tadeusza Różewicza z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza.

W czwartek na scenie głównej, w plenerze, odbyła się Gala DKK. Wręczano podziękowania wojewódzkim koordynatorom DKK oraz nagrody dla najbardziej poczytnych autorów polskich. Nagrody otrzymali: z literatury pięknej ex aequo – Jacek Dehnel i Wiesław Myśliwski, literatury faktu – Jacek Hugo-Bader i literatury dla dzieci i młodzieży – Barbara Kosmowska. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z gwiazdą wieczoru, hiszpańską pisarką Rose Montero zakończone koncertem zespołu Pablopavo i Ludziki.

W piątek wieczorem na scenie głównej odbyły się dwa spotkania z gwiazdami: hiszpańskim pisarzem Ildefonso Falcone (autorem „Katedry w Barcelonie”) oraz z Olgą Tokarczuk.

W sobotę wszyscy uczestnicy zlotu zebrali się na wrocławskim rynku, aby zaśpiewać przed publicznością po raz pierwszy, wspólnie z kilkuset chórzystami, Światowy Hymn Książki UNESCO - „Włosek poety”, który już zawsze będzie śpiewany we wszystkich przyszłych Stolicach Książki. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z Danutą Wałęsą., ale to nie były ostatnie atrakcje. Na terenie szkoły oficerskiej, każdy mógł dokonać wyboru spotkania, jednego z ośmiu, z popularnym pisarzem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group