Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: LKS Bystrzyca Górna trzeci na Dolnym Śląsku!

Niedziela, 10 marca 2013, 12:57
Aktualizacja: 12:59
Autor: MDvR
Jeżów Sudecki: LKS Bystrzyca Górna trzeci na Dolnym Śląsku!
Fot. użyczone
Finał Wojewódzki Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców do 13 lat w ramach XIV Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbył się 9 marca w nowo wybudowanej hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. Wśród ośmiu najlepszych drużyn znalazła się nasza ekipa – LKS Bystrzyca Górna reprezentująca powiaty świdnicki, wałbrzyski i dzierżoniowski.

W turnieju uczestniczyły drużyny:
1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu - pow. zgorzelecki
2. LKS "Lesk" Sędzisław - pow. kamiennogórski
3. MKS "Odra" Ścinawa - pow. lubiński
4. MKS "Polonia" Środa Śląska - pow. średzki
5. LKS "Iskra" Jaszkowa Dolna - pow. kłodzki
6. LKS Bystrzyca Górna - pow. świdnicki
7. KS "Pogoń" Cieszków - pow. milicki
8. Szkoła Podstawowa w Mietkowie - pow. Wrocław Ziemski

Po losowaniu LKS Bystrzyca Górna trafił do II grupy razem z Szkołą Podstawową w Mietkowie, MKS "Odrą" Ścinawa i LKS-em "Iskra" Jaszkowa Dolna. Tylko pierwsze miejsce w grupie dawało możliwość gry w finale. Po wspaniałym pierwszym meczu z Jaszkową Dolną wygranym 6:0 nasza drużyna, jako faworyt przystąpiła do drugiego meczu z MKS-em "Odra" Ścinawa. Po spokojnym prowadzeniu 2:0 nastąpił moment, który przekreślił marzenia o złocie. Każda drużyna przechodzi podczas turniej jakiś mały kryzys, naszej drużynie zabrakło koncentracji tylko przez 20 sekund. W tym czasie jednak rywale zdobyli dwie braki doprowadzając do remisu. Mimo wielu okazji do objęcia prowadzenia, na 5 sekund przed końcem spotkania straciliśmy trzeciego gola I ulegliśmy rywalom 2:3. Trzeci mecz w grupie z Mietkowem był meczem o drugie miejsce w grupie i możliwość gry o trzecią pozycję w turnieju. Wygrywaliśmy ten mecz 4:1 i spokojnie czekaliśmy na mały finał. W spotkaniu o trzecie miejsce trafiliśmy na drugą drużynę z grupy I - LKS "Lesk" Sędzisław i zdecydowanie wygraliśmy 2:0 wywalczając zatem brązowy medal.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Kuba Biały, Marcin Bieniarz, Michał Czabanowski, Bartek Niedziałkowski, Michał Orzechowski, Paweł Pacuła, Dominik Piła, Dawid Romaniuk, Michał Somala, Kacper Szczepaniuk i była prowadzona przez trenerów Sebastiana Ratajczaka i Grzegorza Romaniuka, wspaniale reprezentując barwy LKS Bystrzyca Górna.

- W imieniu rodziców oraz zawodników i trenerów pragniemy podziękować panu Leszkowi Noworólowi i Ryszardowi Dudkowskiemu - LZS Świdnica za zorganizowanie wyjazdu, opiekę i pobyt na tym wspaniałym turnieju. Zawodnikom i trenerom dziękujemy za bardzo dobrą grę, emocje i wrażenia, jakie pozostawił LKS Bystrzyca Górna w tej edycji rozgrywek. Nie może zabraknąć podziękowań dla rodziców, którzy byli na każdym turnieju i mocno dopingowali naszą drużynę – powiedział Andrzej Somala.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Czabanowski - LKS Bystrzyca Górna

Końcowa tabela
1. MKS "Polonia" Środa Śląska - pow. średzki
2. MKS "Odra" Ścinawa - pow. lubiński
3. LKS Bystrzyca Górna - pow. świdnicki
4. LKS "Lesk" Sędzisław - pow. kamiennogórski
5. Szkoła Podstawowa w Mietkowie - pow. Wrocław Ziemski
6. KS "Pogoń” Cieszków - pow. milicki
7. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu - pow. zgorzelecki
8. LKS "Iskra" Jaszkowa Dolna - pow. kłodzki

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group