Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Lodówka została, zniknęły pieniądze

Wtorek, 21 marca 2023, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
powiat świdnicki: Lodówka została, zniknęły pieniądze
Fot. KPP Świdnica
Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, może skończyć się utratą oszczędności na rachunku bankowym– przekonał się o tym 69–letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana w trakcie transakcji internetowej.

A wszystko zaczęło się tak......syn poszkodowanego wystawił na jednym z popularnych platform sprzedażowych lodówkowe za symboliczne 200 złotych.

Na odzew zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. Na jednym z komunikatorów ( a nie na platformie sprzedażowej) odezwała się osoba chętna, by zakupić lodówkę. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej i zaproponowała, ze po sprzęt przyśle kuriera którego sama opłaci i załatwi wszelkie formalności. Sprzedający zgodził się na taką możliwość i przesłał swoje dane w tym adres mailowy, na który bardzo szybko przeszyła wiadomość zwrotna z firmy kurierskiej. Wiadomość zawierała informację, że produkt został zakupiony i opłacony i potrzebne jest tylko POWIEDZENIE ze strony sprzedającego. W wiadomości mailowej był przycisk POTWIERDŹ, więc 69-latek nacisnął go i został przekierowany na stronę gdzie miał wybrać swój bank. Następnie mężczyzna zalogował się do niego wpisując wszystkie dane potrzebne do logowania. I zaraz po tym jak się zalogował dostał informacje, że aplikacja mobilna została aktywowana na nowym urządzeniu, potem otrzymał kolejne wiadomości dotyczące przelewów i wypłaty z konta.

Zalogowanie się do banku przez otrzymany spreparowany link niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do jego konta bankowego oraz zgromadzonych tam środków. 69-latek stracił blisko 7,5 tysięca złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group