Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Lotnicy podsumowali rok

Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 14:33
Aktualizacja: 14:33
Autor: red
Świebodzice: Lotnicy podsumowali rok
Fot. użyczone
Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach swój pierwszy rok działalności może zaliczyć do udanych. Przejęcie w administrowanie gminnego lądowiska, wpisanie go do rejestru lotnisk cywilnych, wreszcie aktywne starania burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza o wpisanie obiektu do Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020 – to najważniejsze dla lotników wydarzenia mijającego roku.

Spotkanie członków TLŚ odbyło się 11 grudnia. Zaproszono na nie znakomitych gości, wspierających ideę powstania w Świebodzicach lotniska. Przybyli: Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj, Gen. bryg. WP pilot Zbigniew Janoś, Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, redaktor Maciej Maciejewski z TVP, wysłannik Urzędu Lotnictwa Cywilnego Andrzej Kotwica, Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Gil, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Kacper Nogajczyk, Kierownik Wydziału Promocji UM Marzena Korona-Kruk oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia.
Spotkanie było okazją do podziękowań i wręczenia dyplomów.

Burmistrz wręczył dyplomy z podziękowaniem za aktywizacje lotniczą lokalnej społeczności, z kolei władze miasta otrzymały od lotników gorące podziękowania i upominki za wsparcie.

Wszyscy zaproszeni goście zgodnie podkreślali konieczność budowy lotniska w Świebodzicach dla potrzeb szeroko rozumianej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wicemarszałek Tutaj przybliżył zebranym mechanizmy współfinasowania budowy lotniska ze środków województwa dolnośląskiego w perspektywie lat 2014-2020. Generał Zbigniew Janoś wyraził zadowolenie z faktu, że na rzecz powstania lotniska w Świebodzicach zgodnie współdziałają władze gminy, województwa, media i lokalna społeczność.

- To, że udało nam się zrobić tak wiele w tak krótkim czasie, to zasługa wielu życzliwych osób. Nie byłoby to możliwe bez pomocy władz miasta, lokalnej społeczności i poszczególnych osób lotniczego serca – podkreślał prezes TLŚ Grzegorz Glegoła.

Pilotom, którzy zdobyli kolejne uprawnienia zostały wręczone certyfikaty.
Następnie odbyła się część robocza, a spotkanie zakończyło się biesiadą i odśpiewaniem tradycyjnego lotniczego podziękowania: kozy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group