Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Lubią czytać

Poniedziałek, 9 listopada 2020, 7:47
Aktualizacja: 10:49
Autor: red
Gmina Świdnica: Lubią czytać
Fot. Gmina Świdnica
„Mała książka – wielki człowiek” – to projekt, którego realizacja rozpoczęła się wraz z początkiem jesieni. Pomysłodawcą jest Instytut Książki, finanse płyną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

W ramach projektu, na początku listopada uczniowie klas pierwszych, także ze Szkół Podstawowych w gminie Świdnica, otrzymali „wyprawki czytelnicze”. W ich skład których wchodzą:
- „Pierwsze abecadło” - to antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, A. Fredry i in.
- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
- Kreatywny alfabet- plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Kampanii towarzyszy także szeroka promocja w mediach – m.in. działania w telewizji, radiu, internecie oraz przestrzeni miejskiej. W ten sposób Instytut Książki zachęca do czytania oraz przypomina o roli książki w życiu dziecka. „Mała książka – wielki człowiek” to program, który Instytut prowadzi już od 2017 roku. Projekt angażuje szpitale, biblioteki publiczne oraz szkoły w promocję czytania, które przynosi dzieciom wiele korzyści m.in. budowanie silnej więzi z rodzicem i opiekunem, a także wspieranie ich rozwoju fizycznego i psychicznego.

Młodzi mieszkańcy gminy Świdnica organizują i angażują się także w lokalne, czy szkolne akcje mające na celu zachęcenie do czytania, tym bardziej, że listopad uznany jest za Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przykładem może być chociażby konkurs fotograficzny „Jesień z książką” zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group