Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Ludowo i folkowo w Pszennie

Wtorek, 14 maja 2019, 9:19
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Pszenno: Ludowo i folkowo w Pszennie
Fot. Gmina Świdnica
Ludowe, trochę współczesne i te dedykowane mamie piosenki i utwory muzyczne zabrzmiały w Pszennie, podczas tegorocznej Majówki na ludowo i folkowo.

Na scenie wystąpiło 13 zespołów folklorystycznych z 9 gmin: Świdnica, Mirsk, Marcinowice, Męcinka, Dzierżoniów, Mysłakowice, Radków, Strzegom, Jaworzyna Śląska.

W sobotnie popołudnie muzyka ludowa zawładnęła Pszennem. Ponad 200 artystów z 13 zespołów oczarowało gości swoim śpiewem, pięknem strojów ludowych, temperamentem i pełnym energii występem na scenie.

To było wyjątkowe święto folkloru. Choć pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, to wszystkie zespoły pięknie prezentowały się w ludowych strojach, zachęcając do wspólnej zabawy.

Na scenie wystąpiły: Akacjowe Śpiewule, Chrośliczanie, Con Moto, Ale Babki, Bystrzyca, Karkonosze, Katarzynki, Kądziołeczka, Michalinki, Mażoretki, Olszaniacy, Romuald Czech i współgospodarze sobotniego śpiewania na ludowo i folkowo – zespół A to Heca z Pszenna.

Organizatorem muzycznego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, przy współpracy sołtysa, rady sołeckiej wsi Pszenno, zespołu „ A to Heca”, Koła Gospodyń oraz Stowarzyszenia „Aktywne” Pszenno.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group