Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Łukowa będzie gotowa w lipcu

Czwartek, 3 czerwca 2010, 17:11
Aktualizacja: 17:12
Autor: KO
Świdnica: Łukowa będzie gotowa w lipcu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Jeśli wszystko uda się przeprowadzić zgodnie z planem, to główna część, którą poruszają się piesi będzie gotowa do końca kwietnia, pozostały plac, który obejmuje przebudowa (przy budynku banku BGŻ) do końca maja – zapowiadali wiosną urzędnicy odnośnie remontu głównego deptaka w mieście. Nie udało się. – Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że niestety prace się opóźniły – mówi Stefan Augustyn z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Łukowa jest remontowana od marca. Według planów odnowiona ulica ma mieć kamienną nawierzchnię, małą fontannę, klomby na zieleń, ławki i stojaki na rowery. Na przebudowę tej ulicy miasto dostało unijną dotację w wysokości 1,69 mln zł. Całość prac według planów będzie kosztowała 2,88 mln zł.

Deptak już powinien być gotowy. Jednak prace trwają.

- Wpływ na to miała sroga zima, która spowodowała, że grunt na dużych głębokościach był przemarznięty, co utrudniło szybkie przeprowadzenie przekopów. Do tego doszły intensywne opady deszczu – tłumaczy Stefan Augustyn. - Prowadzenie prac podziemnych było trudną operacją, ponieważ wymiana kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej, była prowadzona na różnych głębokościach. W dodatku instalacje leżały blisko siebie. Chcąc uniknąć całkowitego zamknięcia ulicy Łukowej prac były prowadzone w ten sposób, że każda z sieci była wymieniana osobno.

Prace podziemne zostały zakończone, a obecnie budowlańcy przygotowują podbudowę i ułożą nową kamienną nawierzchnię wzdłuż ulicy Łukowej, zaaranżują na nowo również plac przed budynkiem banku BGŻ.

- Prace mają zakończyć się do 12 lipca i termin ten nie wydaje się zagrożony – zapowiada rzecznik urzędu.

Roboty realizuje wyłonione w przetargu konsorcjum, którego liderem jest świdnicka firma Steinbudex. Przebudowa ul. Łukowej realizowana jest w ramach programu rewitalizacji miasta Świdnica. Dofinansowanie na te działania miasto otrzymuje z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którym dysponują władze województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group